کشف بیش از 5 کیلو طلای قاچاق در مرز بازرگان


ارومیه - ایرنا - مدیرکل گمرک بازرگان گفت: ماموران این گمرک در بازرسی از یک دستگاه اتوبوس خروجی، موفق به کشف طلای قاچاق به وزن پنج کیلو و 200 گرم شدند.

تبليغ

صادق نامدار روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: مأموران گمرک حین بازرسی از خودروهای خروجی به یک دستگاه اتوبوس مشکوک شده و آن را متوقف کردند.

وی اضافه کرد: این اتوبوس توسط ماموران جهت بازرسی بیشتر با استفاده از دستگاه «ایکس ری» هدایت شد که در بازرسی تکمیلی، بیش از پنج کیلوگرم طلا که به طرز ماهرانه‌ای در صندلی پشت راننده جاسازی شده بود، مورد شناسایی قرار گرفت.

نامدار بیان کرد: با کشف این میزان طلای قاچاق، اتوبوس مورد استفاده توقیف و یک نفر متهم نیز دستگیر و تحویل مرجع قضایی شد.

وی ادامه داد: این میزان، بزرگترین محموله طلای کشف شده در گمرک بازرگان بوده است.

مدیرکل گمرک بازرگان گفت: کارشناسان ارزش تقریبی این میزان طلای کشف شده را بیش از ۲۰ میلیارد ریال برآورد کرده اند.

بازرگان و شهرستان ماکو در مجاورت کشورهای ترکیه و جمهوری آذربایجان قرار دارد و طول مرزهای جمهوری اسلامی ایران در این منطقه و با این کشورها به ترتیب ۱۳۰ و ۱۴۰ کیلومتر است.

روزانه هزاران مسافر و وسایل نقلیه از طریق مرز بازرگان تردد کرده و مأموران گمرک با دقت و هوشیاری و همچنین استفاده از تجهیزات کنترلی به صورت شبانه روزی کنترل‌های لازم را انجام می‌دهند.

این گمرک در سال ۱۳۰۵ تأسیس شده و تنها مرز بین‌المللی بین ۲ کشور ایران و ترکیه به شمار می‌رود که به صورت ۲۴ ساعته در حال فعالیت است.تبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ