اینستاگرام

دبی میزبان همایش بین المللی مجمع فقه اسلامی


همایش بین المللی مجمع فقه اسلامی باحضور کارشناسان و اندیشمندان و علمای جهان اسلام و عرب در دبی آغاز شد.

تبليغ

به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از الوطن، بیست و چهارمین همایش بین المللی مجمع فقه اسلامی به همت و میزبانی اداره امور اسلامی دبی و با حضور «سلطان بن سعید المنصوری» وزیر اقتصاد و دکتر«حمد بن شیخ احمد الشیبانی» مدیر کل امور اسلامی و جمعی از دانشمندان و پژوهشگران و کارشناسان جهان عرب و اسلام از روز گذشته(دوشنبه 13 آبان) در دبی آغاز شد.

این دوره از همایش مجمع فقه اسلامی قرار است به مسایل مهمی در جهان اسلام همچون قراردادهای هوشمند و چگونگی فعال سازی آن، مسئله تورم و تغییر ارزش ارزها، قراردادهای FIDIC، مسئله مدارا در اسلام و ضرورت جامعه ای و بین المللی و پیامدهای آن بپردازد.

همچنین در این همایش به مسئله دستیابی به امنیت غذایی و آبی به عنوان یکی از مهمترین مشکلات پیش روی کنونی کشورهای اسلامی و مسئله ژنوم انسانی و مهندسی زیست فنآوری پرداخته خواهد شد.

سلطان بن سعید المنصوری در این همایش بر اهمیت تقویت جایگاه اقتصاد اسلامی و توسعه آن به عنوان عامل مهم و موثر در مسایل پیش روی جهان اسلام تاکید کرد و گفت: راه حل های اخلاقی - اقتصادی این مسایل از میان آیه های قرآن کریم و مضامین سنت نبوی فراهم می شود.

المنصوری با اشاره به رشد فزاینده اقتصادی اسلامی در سطح جهان، رشد بخش های سرمایه گذاری اسلامی و بانک های اسلامی و واقعیت جذب سرمایه گذاری اسلامی برای کشورهای جدید در شرق آفریقا و آسیای میانه، گفت: برای مرحله بعدی رشد و گسترش اقتصاد اسلامی در منطقه و جهان آماده ایم و به همکاری علمای اسلام برای یکسان کردن منابع قانونی و اطلاعاتی اقتصاد اسلامی نیاز داریم.

فعالیت بیست و چهارمین دوره همایش مجمع فقه اسلامی از روز دوشنبه (13 آبان) آغاز شد و تا روز چهارشنبه (15 آبان) ادامه دارد. این همایش با حضور 137 شرکت کننده از جمله 37 نفر از اعضای مجمع و 58 نفر از کارشناسان و 30 نفر از شخصیت ها و استادان و متخصصان و دانشجویان صاحب فن در هتل اینترکانتیننتال دبی برگزار می شود.

پایان پیام/44


تبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ