اینستاگرام

فرزندان خود را با مساجد ارتباط دهید تا بیمه شوند/ مجالس سوگواری اهل‌بیت(ع) بالاترین نعمت الهی است


حجت‌الاسلام مجدهاشمی تاکید کرد: باید فرزندان درباره ولایت معرفت کسب کنند والدین درباره فرزندان خود بسیار مسئول هستند، آنها را با مساجد ارتباط دهید که نابود نشوند.

تبليغ

به گزارش خبرنگار گروه اندیشه خبرگزاری شبستان،، حجت‌الاسلام والمسلمین «سید جلال مجد هاشمی» به مناسبت دهه آخر ماه صفر در مسجد جامع غدیر به سخنرانی پرداخته و گفت: شرکت در مجالس سوگواری اهل‌بیت(ع) بالاترین نعمت الهی است که باید قدر آن را بدانیم.

این استاد حوزه علمیه افزود: ما شیعیان باید مجالس بزرگداشت اهل‌بیت(ع) را رونق دهیم و از آن نگهداری کنیم چراکه هرچه داریم به برکت همین مجالس است.

حجت‌الاسلام و المسلمین مجدهاشمی با بیان اینکه تبلور اهل‌بیت(ع) در این مجالس است، تصریح کرد: قدرت، نفوذ، نقش اهل بیت(ع) در ارتباط به جوامع بشری به وسیله همین مجالس بزرگداشت است زیرا افکار و ایده‌های الهی اهل‌بیت(ع) را منتشر می‌کند.

استاد حوزه علمیه با استناد به روایتی از ائمه معصومین(ع) بیان کرد: هر کس در مجالسی که صحبت از امر ما اهل‌بیت(ع) می‌شود بنشیند روزی که قلب همه می میرد(روز قیامت) قلب او نخواهد مرد؛ زیاد سفارش شده که گردهم آمده از ایده و اهداف، مقام امامت و ولایت صحبت کنید.

وی با بیان اینکه بزرگداشت مجالس اهل‌بیت(ع) به دستور آنها انجام می‌شود، گفت: بقای موقعیت اهل‌بیت(ع)‌ و دین الهی به وسیله این مجالس تامین و حفظ می‌شود. آنها نیاز به این مجالس ندارند ما به نیازمند هستیم.

حجت‌الاسلام و المسلمین مجدهاشمی با بیان اینکه ائمه معصومین(ع) به اذن الهی همه کار عالم هستند، ابراز کرد: پس از خداوند دلسوزترین موجودات به بشریت وجود مقدس پیامبر اکرم(ص) هستند که حتی هنگام رحلت از دنیا به فکر نجات امت اسلامی بودند.

این استاد حوزه علمیه افزود: شفاعت اهل‌بیت(ع) شامل حال شیعه می‌شود اما این امر نباید دست‌آویز انجام گناه شود، اگر کسی واقعا اهل‌بیت(ع) را دوست داشته باشد گناه نمی‌کند.

وی با بیان اینکه افتخار بزرگی برای ما ایرانی‌ها است که پاره تن پیامبر(ص) امام رضا(ع) در کشور ما قرار دارد، گفت: کرامات امام رضا(ع) را مطالعه بفرمایید لطف ایشان بسیار شامل حال زائران شده است.

حجت‌الاسلام و المسلمین مجدهاشمی با بیان اینکه امام رضا(ع) رئوف و منشا بروز و ظهور رحمت الهی هستند، تاکید کرد: پیامبر(ص) از هر فرصتی برای معرفی ائمه معصومین(ع) به امت اسلامی استفاده می‌کردند، همه هم و غم رسول خدا(ص) این بود که پس از ایشان ترویج و توسعه اسلام توسط ائمه معصومین(ع) انجام شود.

این استاد حوزه علمیه افزود: جریان غدیر و حدیث ثقلین از جمله عوامل مهم برای شناساندن مقام اهل‌بیت(ع) به مردم بود اگر این سفارشات پیامبر(ص) نبود امروز اثری از آنچه اهل‌بیت(ع) فرموده بودند باقی نمی‌ماند.

وی با بیان اینکه اهل‌بیت(ع) مظلوم هستند اما از همه مظلوم‌تر پیامبر اسلام(ص) بودند، ابراز کرد: والدین فرزندان خود را از نظر اعتقادات دریابند دشمن بسیار تلاش دارد که با شبهات و وسوسه‌های شیطانی آنها را گمراه کرده و از وضعیت معمولی و عادی خارج کند.

حجت‌الاسلام و المسلمین مجدهاشمی در پایان گفت: باید فرزندان درباره ولایت معرفت کسب کنند والدین درباره فرزندان خود بسیار مسئول هستند، آنها را با مساجد ارتباط دهید که نابود نشوند.

پایان پیام/487


تبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ