اینستاگرام

تظاهرات الجزایری ها علیه نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری


تهران – ایرنا- هزاران نفر از مردم الجزایر روز جمعه علیه نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری که به گفته آن ها نیروهای وابسته به نظام بوتفلیقه رئیس جمهوری سابق این کشور هستند، تظاهرات کردند.

تبليغ

به گزارش خبرگزاری آناتولی، الجزیره پایتخت کشور الجزایر وشهرهای دیگر صحنه تظاهرات اعتراضی بود.

بر اساس این گزارش، تظاهرکنندگان علیه پنج نامزد نهایی انتخابات ریاست جمهوری این کشور که اسامی آن ها پیش تر از سوی نهاد مستقل انتخابات الجزایر اعلام شده بود، اعتراض کردند.

تظاهر کنندگان با سردادن شعارهایی به حضور عناصر وابسته به نظام بوتفلیقه در ساختار قدرت اعتراض کردند.

معترضان تاکید کردند که پیش از برگزاری هرگونه انتخابات این عناصر باید از صحنه سیاست و قدرت حذف شوند.

در فهرست نهایی نهاد انتخابات الجزایر چهره های همچون «عبدالمجید تبون» و «علی بن فلیس» نخست­ وزیران اسبق، «عزالدین میهوبی» وزیر فرهنگ پیشین، «عبدالقاهر بن قرینه» وزیر گردشگری پیشین، و «عبد العزیز بلعید» رئیس حزب «جبهه المستقبل» دیده می شوند.

انتخابات ریاست جمهوری الجزایر قرار است روز ۱۲ دسامبر (۲۱ آذر) برگزار شود؛ برگزاری این انتخابات پیشتر در ماه جولای (تیر- مرداد) به علت نبود نامزد لغو شده بود.

برگزاری انتخابات الجزایر در حالی قرار است برگزار شود که تظاهرات مردمی در این کشور از سوم اسفند ۱۳۹۷ در اعتراض به تلاش «عبدالعزیز بوتفلیقه» رئییس جمهور مخلوع این کشور برای ماندن در قدرت و در آستانه انتخابات ریاست جمهوری در این کشور آغاز شده است.

تداوم اعتراضات مردم الجزایر، سرانجام بوتفلیقه را مجبور کرد تا پس از ۲۰ سال از قدرت کناره گیری کند؛ هم اکنون مردم در تظاهرات خود خواهان برکناری تمامی عناصر وابسته به بوتفلیقه در دولت هستند.

دیگر مطالبه مردم، لغو برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و برگزاری آن در موعدی غیر از موعد مقرر از سوی ارتش این کشور است.

«احمد قاید صالح» رییس ستاد مشترک ارتش الجزایر نیز پیشتر گفته بود که ارتش تا پایان اجرای انتخابات ریاست جمهوری همراه مردم خواهد بود و اجازه نمی دهد که اخلالگران به این روند زیان وارد کنند.تبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ