پیشنهاد شگفت انگیز !!!!!!!!!!!!

دایرکتوری صنعت

دایرکتوری ماشین آلات و تجهیزات صنعتی،
سوله و ساختمان،خدمات و کالاهای صنعتی
کلیک کنید!

اطلاعات اصناف کشور

اطلاعات بیش از 2،500،000 واحد صنفی کشور
کلیک کنید!

اطلاعات مجوزهای صنعتی

آمار و اطلاعات بیش از 350،000 کد محصول
کلیک کنید!

آمار واردات و صادرات

آمار واردات و صادرات کشور از سال 1385 به تفکیک
کشور،گمرک،سال و کد تعرفه
کلیک کنید!

زلزله مدارس آذربایجان شرقی مدارس به آسیب نزده است


زلزله مدارس آذربایجان شرقی مدارس به آسیب نزده است

سازمان نوسازی مدارس کشور اعلام کرد:ساختمان‌های مدارس آذربایجان شرقی در زلزله امروز دچار آسیب نشدند.

به گزارش خبرنگار حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان نوسازی مدارس کشور، در پی وقوع زلزله بامداد امروز در آذربایجان شرقی، معاونین فنی و نظارت و توسعه مدیریت، پشتیبانی و مشارکت‌های مردمی سازمان صبح امروز به منظور بازدید از فضا‌های آموزشی مناطق زلزله‌زده به آذربایجان شرقی سفر کردند.

در این بازدید که تیم‌های فنی استان‌های آذربایجان شرقی و زنجان نیز همراه بودند، فضا‌های آموزشی در شهرستان میانه و روستای ورنکش و ترکمنچای که کانون زلزله بودند، مورد بازدید و بررسی قرار گرفت.

بر اساس این گزارش؛ همانطوری که انتظار می‌رفت ساختمان‌های فضا‌های آموزشی در این حادثه دچار آسیب نشدند. بر اساس تجارب بدست آمده از زلزله کرمانشاه و تحلیل نقاط آسیب‌دیده و نوع آسیب ها، نقشه‌های مدارس مورد بازنگری قرار گرفته و بر اساس آخرین ویرایش‌های ضوابط و آیین‌نامه‌های اجرایی کشور، بازطراحی انجام شده و با ارائه نقشه‌های جدید، جزئیات اجرایی مناسب تهیه و در مدارس اجرا شد.

طی ارزیابی تیم‌های فنی و مهندسی مشخص شد که ساختمان‌های مدارس دچار آسیب نشدند و تنها دیوار محوطه ۳ مدرسه قدیمی در روستا‌های ورنکش و ترکمنچای دچار آسیب جزئی شدند که ترمیم و بهسازی آن‌ها در دستور کار فوری اداره‌کل نوسازی مدارس آذربایجان‌شرقی قرار گرفته است و از صبح فردا عملیات اجرائی ترمیم و اصلاح آن‌ها انجام می‌شود.

همچنین مدارس برای برقراری کلاس‌های درس هیچ مشکلی ندارند و با صلاحدید اداره‌کل آموزش و پرورش استان دانش‌آموزان می‌توانند در مدارس حضور یافته و امر تعلیم و تربیت ادامه یابد.

در همین خصوص وزیر آموزش و پرورش اعلام کرد: از همکارانم خواستم مثل گذشته مدارس به عنوان پایگاه‌های امداد و نجات برای خدمت‌رسانی به مردم در اختیار دستگاه‌های ذیربط قرار گیرد. برگزاری کلاس‌های درس برای دانش آموزان مناطق زلزله‌زده در محل‌های اسکان موقت مورد نظر است.

شایان ذکر است؛ با توجه به پایایی و اطمینان از استحکام ساختمان‌های فضا‌های آموزشی، در این زلزله نیز مدارس به عنوان پایگاه‌های امداد و نجات و مرکز مدیریت بحران مورد استفاده قرار گرفته است.


در زلزله بامداد امروز که به قدرت ۵/۹ ریشتر مناطقی از آذربایجان شرقی را لرزاند، خساراتی به این استان وارد شد.

انتهای پیام/تبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ