وقتی استاندار گزینشی خبررسانی می‌کند/ تکلیف اطلاع‌رسانی سایر رسانه‌ها چیست؟


وقتی استاندار گزینشی خبررسانی می‌کند/ تکلیف اطلاع‌رسانی سایر رسانه‌ها چیست؟

پس از گذشت حدود 12 ساعت از صدای مهیب شلیک موشک در جنوب استان خوزستان و علیرغم تلاش‌های مستمر خبرنگاران برای اطلاع از جزئیات ماجرا، نهایتاً استاندار خوزستان سقوط یک فروند پهباد بیگانه را تائید کرد.

پس از گذشت حدود ۱۲ ساعت از صدای مهیب شلیک موشک در جنوب استان خوزستان و علیرغم تلاش‌های مستمر خبرنگاران برای اطلاع از جزئیات ماجرا، نهایتاً استاندار خوزستان سقوط یک فروند پهباد بیگانه را تائید کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، دقایقی از ساعت ۲ بامداد جمعه ۱۷ آبان ماه، گذشته بود که صدای غرش یک فروند موشک در بندر امام خمینی فضای مجازی این منطقه را مملو از شایعات و گمانه‌زنی‌ها نمود.

تماس‌های مکرر خبرنگار ایلنا در لحظات اولیه و ساعاتی پس از این حادثه با نمایندگان دولت در منطقه و استان، نتیجه‌ قابل انتشاری در پی نداشت تا اینکه دقایقی بعد، در حالیکه رسانه‌ها منتظر اظهار نظر استاندار، حداقل با صدور یک اطلاعیه‌ عمومی بودند، غلامرضا شریعتی در گفت وگو با یک خبرگزاری، به تشریح جزئیات این رویداد و تائید سقوط یک فروند پهباد متجاوز خارجی پرداخت.

برداشتن خبر از یک خبرگزاری دیگر بدون ذکر منبع، کاری غیر اخلاقی و خلاف است. کما اینکه معمولاً خبرگزاری‌های معتبر و ملی، خود اقدام به تهیه‌ی خبر کرده و از اخبار رسانه‌های دیگر ولو با ذکر منبع، اکراه دارند، مگر اینکه توسط روابط عمومی‌های ادارات و سازمان‌ها اطلاع‌رسانی عمومی شود.

سؤالی که اینجا مطرح می‌شود، این است که آقای استاندار! تکلیف سایر رسانه‌هایی که ساعت‌ها منتظر دریافت صحت‌وسقم خبر مذکور بودند، چیست؟

آیا بهتر نبود که بجای انحصاری کردن خبر، از طریق روابط‌عمومی و سایت استانداری اطلاع‌رسانی می‌کردید تا سایر رسانه‌ها نیز در شرایط یکسان قادر به پاسخگویی به مخاطبان خود باشند؟تبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ