اینستاگرام

زلزله بامداد امروز 8 زنجانی را مصدوم کرد


معاون اورژانس زنجان گفت: زلزله بامداد امروز 8 زنجانی را مصدوم و راهی بیمارستان کرد.

تبليغ

ابراهیم خسروشاهی در گفت‌وگو با ایسنا در رابطه با اعلام آماده‌باش همه پایگاه‌های اورژانس استان از اولین لحظات وقوع زلزله بامداد امروز، اظهار کرد: آمبولانس‌های خارج از پایگاه‌های اورژانس و اتوبوس آمبولانس، آماده اعزام به حوادث احتمالی که در استان ممکن است رخ دهد، هستند.

وی با اشاره به تشکیل جلسه کمیته بحران در مرکز اورژانس پیش‌بیمارستانی و مدیریت حوادث، افزود: همه پرسنل اورژانس استان در حالت آماده باش کامل قرار دارند و طی ارتباط با مدیریت بحران اورژانس کشور اعلام آماده باش برای اعزام نیرو، آمبولانس و اتوبوس آمبولانس به نماطق زلزله‌زده انجام شده است.

این مسئول تصریح کرد: خوشبختانه تاکنون گزارشی مبنی بر آسیب ناشی از ریزش آوار و زلزله در استان ارسال نشده است و هیچ نیروی امدادی و درمانی از طرف اورژانس استان به شهرها و مناطق زلزله‌زده شده اعزام نشده است.

خسروشاهی در رابطه با تعداد مصدومان حادثه، ادامه داد: 8 نفر در استان زنجان به دلیل آسیب حین فرار، ترس و استرس روحی از زلزله، درد در قفسه سینه مصدوم شده و یک مورد مادر باردار به بیمارستان‌ها اعزام شدند.

معاون اورژانس استان زنجان در رابطه با حال عمومی مصدومان، اظهار کرد: هم‌اکنون 3 نفر از مصدومان تحت مراقبت هستند و حال عمومی آن نسبتا مناسب بوده و مابقی نیز مرخص شدند.

وی در رابطه با توصیه‌های اورژانس پس از زلزله، افزود: هوشیار بودن حداقل یک نفر از اعضای خانواده، روشن نگه داشتن حداقل یک چراغ در منزل، قفل نکردن درب اتاق‌ها، پنجره و درب اصلی منزل، برداشتن مقداری آب و موادغذایی، از جمله مراقبت‌های پس از زلزله است.

این مسئول خاطرنشان کرد: پوشیدن لباس گرم و همراه داشتن پتو، مشخص کردن مسیر خروج و مسدود نکردن راهرو خروجی، برداشتن داروهای مورد استفاده، شارژکردن گوشی موبایل، نخوابیدن نزدیک پنجره، مشخص کردن محلی امن برای جمع شدن اعضا خانواده بعد از حادثه، چک کردن لوله بخاری، حفظ خونسردی، عدم تماس با اورژانس 115برای موارد غیراورژانسی و سوال درخصوص زلزله از سایر توصیههای اورژانس پس از زلزله است.
انتهای پیامتبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ