اینستاگرام

دولت اهتمام خود را برای بازگشت مناطق زلزله‌زده به شرایط عادی به کار می‌گیرد


ایرنا - تهران - سخنگوی دولت تاکید کرد: دولت تمامی اهتمام خود را به کار خواهد بست تا زندگی عادی به این منطقه برگردد و تن زلزله‌زدگان دیگر با لرزش سرمای زمستانی نلرزد.

تبليغ

«علی ربیعی» دستیار ارتباطات اجتماعی رئیس‌جمهور و سخنگوی دولت در رشته توییتی با اشاره به وقوع زلزله در شمال غرب کشور نوشت: «متاسفانه باز هم زلزله زندگی هموطنانمان را لرزاند. از ساعت وقوع، رئیس‌جمهور و معاون اول دستوراتی را به دستگاه‌های مسئول برای رسیدگی به زلزله‌زدگان صادر کردند. دولت تمامی اهتمام خود را به کار خواهد بست تا زندگی عادی به این منطقه برگردد و تن زلزله‌زدگان دیگر با لرزش سرمای زمستانی نلرزد.»

وی در توییت دیگری اظهار داشت: با شنیدن خبر ناگوار زلزله شعر شهریار خاطرم آمد که می‌گفت: «ورزغان‌نان آرموت ساتان گلنده ...» امیدوارم به لطف خداوند و هم‌افزایی دولت و مسئولین مصایب این زلزله را زودتر پشت سربگذاریم و زمین چنان که شهریار توصیف کرده فقط به زیر پای‌کوبی شاد کودکان ورزغان و دیگر کودکان آن دیار بلرزد و نه زلزله.

به گزارش ایرنا، زلزله‌ای به بزرگی ۵.۹ دهم در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) ساعت ۲ و ۱۷ دقیقه و ۳ ثانیه بامداد امروز (جمعه) حوالی ترک در استان آذربایجان شرقی را لرزاند.

مرکز لرزه‌نگاری دانشگاه تهران اعلام کرد: این زلزله در عمق ۸ کیلومتری زمین به وقوع پیوست.

شدت این زمین لرزه به حدی بود که استان‌های آذربایجان غربی، گیلان، ‌ زنجان و اردبیل هم در پی وقوع این زلزله لرزیدند.تبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ