باید به کارآموزی دانشجویان بهای بیشتری داده شود


باید به کارآموزی دانشجویان بهای بیشتری داده شود

پنیریان با تاکید بر اینکه باید به کارآموزی دانشجویان بهای بیشتری داده شود، افزود: آنها باید درگیر کار شوند. البته اشتباهات فرهنگی هم داریم.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری شبستان، «علی پنیریان» شب گذشته (پنجشنبه 16 آبان) در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه دو سیما درباره میزان اشتغال و بیکاری در کشور بر این موضوع تاکید داشت که جامعه و خانواده، حاکمیت و بخش‌های دولتی، خود شخص و صنعت، هر کدام در متناسب نبودن عرضه و تقاضای دانش آموختگان دانشگاهی و ارتباط آن‌ها با صنعت و شغل، نقش دارند.

کارآفرین و مدیر یک مرکزی نوآوری با تاکید بر اینکه باید به کارآموزی دانشجویان بهای بیشتری داده شود، افزود: آ‌ها باید درگیر کار شوند. البته اشتباهات فرهنگی هم داریم. استعداد‌ها هم باید بالفعل شوند.

وی با اشاره به اینکه دانشگاه‌ها بستر بالفعل کردن استعدادها را ایجاد نکردند، گفت: آنها تاکید زیادی به علم تئوری می‌کنند و از نظر عملی فعالیت کمی دارند. دانشگاه‌ها باید به سمت ایجاد بستر شکوفا شدن استعداد‌ها بروند.

پنیریان با اشاره به اینکه اکنون صنعت ما بیشتر، مونتاژمحور است و به سمت نوآوری محور بودن حرکت نکرده و مزه آن را نچشیده است، اضافه کرد: در سه سال گذشته با بررسی ۲۰۰ شرکت، اکثر آن‌ها الگوی تجاری شان یکی است.

وی برای توضیح بیشتر مثالی زد و گفت: برای مثال برای سرمایه انسانی سرمایه گذاری نمی‌کنند و به آن‌ها آموزش واقعی حین خدمت ارائه نمی‌کنند این در حالی است که کارآموزی مهم است و خانواده‌ها هم باید فرزندانشان را تشویق کنند تا وارد بازار کار شوند./

پایان پیام/50


تبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ