خیران 306 مدرسه در چهارمحال و بختیاری احداث کردند


خیران 306 مدرسه در چهارمحال و بختیاری احداث کردند

شهرکرد- ایرنا- مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس چهارمحال و بختیاری گفت: از سال 61 تاکنون خیران استان 306 مدرسه را با یکهزار و 550 باب کلاس درس و زیربنای بیش از 207 هزار مترمربع احداث کرده‌اند.

محمدرضا براتی روز جمعه در دیدار با تعدادی از بانوان خیر مدرسه‌ساز استان در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه هم‌اکنون ۳۳۰ خیر مدرسه ساز در استان در امر ساخت و ساز مدرسه فعالیت دارند، افزود: ۲۰ نفر از این خیران را زنان تشکیل می‌دهند.

به گفته وی، تعداد بانوان خیر مدرسه‌ساز در استان نسبت به مردان کم است اما نقش زنان در تشویق پدران، همسران و برادران خود به کار خیر به‌ویژه مدرسه‌سازی در استان بی‌نظیر است.

وی اظهارداشت: امسال نیز از مجموع ۶۰ طرح مدرسه‌سازی در حال اجرا در استان، ۴۵ طرح در قالب ۲۰۵ کلاس درس با زیربنای بیش از ۳۲ هزار مترمربع با مشارکت خیران در دست اجراست.

براتی افزود: پارسال از ۳۰ باب طرح افتتاح شده در اداره‌کل نوسازی مدارس استان ۲۰ مدرسه در قالب ۹۸ کلاس درس با زیربنای ۱۴ هزار متر مربع با مشارکت خیران احداث شده بود.

وی گفت: هم‌اکنون ۸۹ مدرسه نیمه تمام در استان وجود دارد که ۶۵ طرح از این تعداد از محل کمک‌های خیران احداث شده است.

به گزارش ایرنا، مدیرکل نوسازی، تجهیز و توسعه مدارس استان چهارمحال وبختیاری به منظور تجلیل و تکریم زنان خیر مدرسه‌ساز استان از طوبی کوهی رئیس واحد امور بانوان مجمع خیران مدرسه‌ساز استان و مادر شهید قاسم نادری به عنوان یک خیر مدرسه ساز تقدیر کرد.

دیدار با زنان خیر مدرسه ساز در راستای برگزاری همایش سراسری تجلیل از زنان خیر مدرسه‌ساز کشور اجرا می‌شود.

چهارمحال و بختیاری بیش از ۲۰۶ هزار دانش آموز با بیش از ۲هزار و ۴۰۰ مدرسه دارد.تبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ