اینستاگرام

اعزام 100 کارشناس مهدوی به سراسر کشور ویژه 9 ربیع‌الاول/ برگزاری مسابقه کتابخوانی با همکاری کانون‌های مساجد


حجت‌الاسلام کفیل از اعزام 100 کارشناس مهدوی به سراسر کشور ویژه ایام 9 ربیع‌الاول خبر داد و گفت: اجرای طرح «امید صادق» در دانشگاه‌ها و برگزاری مسابقه کتابخوانی با همکاری کانون‌های مساجد به همت بنیاد مهدی موعود(عج) برای این ایام پیش‌بینی شده است.

تبليغ

به گزارش خبرنگار گروه مهدویت و غدیر خبرگزاری شبستان: نشست خبری موسسه مصاف ایرانیان با موضوع «عید بزرگ بیعت» صبح امروز (یکشنبه، 12 آبان) در خبرگزاری فارس برگزار شد.

بنابر این گزارش، حجت الاسلام «محمدصادق کفیل» در این نشست طی سخنانی اظهار کرد: وجود مقدس امام عصر(عج) منشا الفت است، دلیل همه اختلافات و نزاع ها و حزب گرایی‌ها و سرگرم شدن ها جدایی از امام است یعنی تمام مشکلی که ما گاهی در کشور احساس می کنیم آن است که این پیوند کمرنگ می شود.

معاون آموزش و پژوهش بنیاد فرهنگی مهدی موعود(عج) گفت: اگر بخواهیم بین ما اتحاد و همدلی حاکم شود، امام آن ریسمان آن است و اگر این ریسمان از هم جدا شود همه دانه ها هر کدام به یک سو می روند. از طرف دیگر از شئون امامت، حاکمیت و حکومت است، به طور طبیعی خداوند خود همه شئون را انجام می دهد اما علت اینکه غیبت امام عصر(عج) طولانی شده، نخواستن ما بوده است، بیعت یعنی خواسته امام را بر خواسته خود ترجیح دهیم.

حجت الاسلام کفیل تاکید کرد: این تجدید بیعت و میثاق، در واقع دست یافتن به انرژی دوباره و روح دمیدن در کالبد است، بنیاد مهدی موعود(عج) نیز در این رابطه فعالیت داشته و گام اول آن اعزام کارشناس است که به استان های مختلف رفته اند. به مناسبت نهم ربیع الاول نزدیک به 100 کارشناس را به شهرها و استان های مختلف اعزام کردیم که حداقل سه روز در استان ها حضور دارند و در دانشگاه ها، مراکز آموزشی و حوزه های علمیه برنامه سخنرانی دارند.

وی افزود: علاوه بر این، در دانشگاه ها نیز طرحی با همکاری نهاد رهبری مقام معظم رهبری با عنوان «امید صادق» و محوریت بیانیه گام دوم انقلاب اجرا می شود که ذیل آن ۱۲ موضوع از بیانیه را استخراج و برای طرح در برنامه های فرهنگی دانشگاه ها عرضه کردیم.

حجت الاسلام کفیل در ادامه تاکید کرد: برگزاری مسابقه کتابخوانی با محوریت کتاب «امام مهدی(عج) در قرآن» با همکاری ستاد اقامه نماز و ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد و نیز طراحی متن «منجی موعود(عج)» ویژه دانش آموزان مقطع متوسطه نیز به همت بنیاد فرهنگی مهدی موعود(عج) برای این ایام پیش بینی شده است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: ویژه نامه ای با موضوع تحرکات غرب در حوزه مهدویت و آخرالزمان از سوی بنیاد آمده شده و در مراسم عید بزرگ بیعت در برخی نهادها توزیع می شود. همچنین بروشوری با موضوع نقش انقلاب در تغییر نگرش ها نسبت به آموزه مهدویت تهیه شده که در میان حاضران جشن بزرگ بیعت توزیع می شود.

پایان پیام/248


تبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ