پیشنهاد شگفت انگیز !!!!!!!!!!!!

دایرکتوری صنعت

دایرکتوری ماشین آلات و تجهیزات صنعتی،
سوله و ساختمان،خدمات و کالاهای صنعتی
کلیک کنید!

اطلاعات اصناف کشور

اطلاعات بیش از 2،500،000 واحد صنفی کشور
کلیک کنید!

اطلاعات مجوزهای صنعتی

آمار و اطلاعات بیش از 350،000 کد محصول
کلیک کنید!

آمار واردات و صادرات

آمار واردات و صادرات کشور از سال 1385 به تفکیک
کشور،گمرک،سال و کد تعرفه
کلیک کنید!

تهیه نقشه برای اراضی وقفی و ثبت آنها در سامانه اسناد و املاک کشور


تهیه نقشه برای اراضی وقفی و ثبت آنها در سامانه اسناد و املاک کشور

اراضی وقفی کشور با امضای تفاهم‌نامه میان سازمان‌های اوقاف و امور خیریه و ثبت اسناد و املاک کشور، به زودی صاحب نقشه و در سامانه جامع ثبت می‌شوند.

خبرگزاری شبستان، گروه قرآن و معارف، تفاهم‌نامه همکاری مشترک میان سازمان اوقاف و امور خیریه و سازمان ثبت اسناد و املاک کشور امروز (دوشنبه، ۱۳ آبان‌ماه) همزمان با دهه وقف، به امضا رسید.

حجت‌الاسلام«سیدمهدی خاموشی» در سخنانی کوتاه اظهار کرد: بسیاری از اسناد ملکی وقفی مخدوش شده است، حدود ۴۵ درصد موقوفات کشور ثبت نشده‌اند، آن‌هایی هم که ثبت شده‌اند براساس استاندارد کاداستر نیستند.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان اینکه در موضوع وقف هم باید به خدا پاسخگو باشیم و هم مردم، گفت: از آنجایی که تملیک اعیان را متوقف کرده‌ایم، برای ما حفظ موقوفات و بهره‌وری آن‌ها اولویت دارد، لذا باید نسبت به ثبت استاندارد موقوفات در سامانه کشوری اسناد و املاک اقدام کنیم. در بحث صدور شناسه ملی تاکنون همکاری خوبی میان دو مجموعه انجام شده است و امیدواریم این همکاری تقویت شود.

«خدائیان» نیز اظهار کرد: یکی از دغدغه‌های ما ثبت اراضی موقوفات در سامانه اسناد و املاک کشور است، سازمان اوقاف به زودی با کمک همکارانمان نقشه موقوفات را تهیه می‌کند و پس از تهیه این نقشه‌ها، هر موقوفه به شکل استاندارد در سامانه کشوری ثبت می‌شود.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور افزود: همچنین بنابر این تفاهم‌نامه ۱۳ بندی، اسنادی که در گذشته صادر شده باید تکمیل و به سند تک‌برگ کاداستر تبدیل شود.

گفتنی است، به اذعان کارشناسان یکی از نشانه‌های ناکارآمدی در وادی وقف طی سال‌های اخیر، فقدان نقشه موقوفات کشور و عدم ثبت آن‌ها در سامانه جامع بوده است.

پایان پیام/40


تبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ