اینستاگرام

محرومیت‌ زدایی و مبارزه با فقر، مهم ‌ترین هدف اجرای وقف


جنتی پور مهم ‌ترین هدف توجه و اجرای وقف در جامعه را محرومیت‌ زدایی و مبارزه با فقر دانست و بر استفاده و مصرف موقوفه مطابق هدف، نیت و خواسته واقف تاکید کرد.

تبليغ

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از یاسوج، حجت الاسلام«سیدنورالله جنتی پور» امروز (14 آبان) در نشست تخصصی «وقف و رسانه» که در یاسوج برگزار شد، گفت: وقف یکی از بنگاه ‌های اقتصادی مهم و با ارزش در نظام جمهوری اسلامی است و در همه ادیان جایگاه ویژه ای دارد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه وقف به عنوان یک اقتصاد پویا در جامعه عمل می کند، اظهار داشت: وقف تاثیر زیادی در حل بسیاری از مشکلات و معضلات اجتماعی دارد.

وی مهم ‌ترین هدف توجه و اجرای وقف در جامعه را محرومیت‌ زدایی و مبارزه با فقر دانست و بر استفاده و مصرف موقوفه مطابق هدف، نیت و خواسته واقف تاکید کرد.

جنتی پور ادامه داد: تشویق مردم، واقفین، خادمان و فعالان عرصه وقف از راهکارهای مورد توجه در ترویج و توسعه فرهنگ وقف هستند و نماینده ولی فقیه و استاندار و مدیران دستگاه‌ های مختلف کهگیلویه و بویراحمد تاکنون تلاش‌ های زیادی در حوزه توسعه وقف انجام داده اند.

این مسئول فرهنگی کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: بسیاری از دانشگاه های دنیا موقوفه هستند و حفظ و نگهداری آنها از ناحیه موقوفات آنهاست.

شایان ذکر است در این نشست در زمینه ترویج فرهنگ وقف، شبهه زدایی از موقوفات و تلاش برای ایجاد موقوفات جدید با حضور اصحاب رسانه بحث و تبادل نظر شد.

پایان پیام/82


تبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ