اینستاگرام

آموزش گلسازی با روبان برای ساخت سه گل متفاوت و زیبا


گلسازی هنری فوق العاده زیبا و جذاب می باشد که با استفاده از وسایل متعدد همچون پارچه، تور، نمد، فوم، روبان و … می توانید با کمی خلاقیت و سلیقه مدل های زیبای گل پارچه ای را بسازید و برای تزئین تل، لباس، پاپوش و غیره مورد استفاده قرار دهید. در مطالب پیشین با نحوه ساخت گل با تور، گل نمدی و گلسازی با چرم آشنا شدید، در این مطلب قصد داریم روش های مختلف...

تبليغ

گلسازی هنری فوق العاده زیبا و جذاب می باشد که با استفاده از وسایل متعدد همچون پارچه، تور، نمد، فوم، روبان و … می توانید با کمی خلاقیت و سلیقه مدل های زیبای گل پارچه ای را بسازید و برای تزئین تل، لباس، پاپوش و غیره مورد استفاده قرار دهید. در مطالب پیشین با نحوه ساخت گل با تور، گل نمدی و گلسازی با چرم آشنا شدید، در این مطلب قصد داریم روش های مختلف گلسازی با روبان را در اختیار شما همراهان عزیز قرار دهیم.

گلسازی با روبان در ۳ مدل متفاوت

روبان یکی از ساده ترین وسایلی است که با کمک آن و همچنین نخ و سوزن یا چسب می توان گل های روبانی زیبا در شکل های متفاوت ساخت. در اینجا سه مدل ساخت گل با روبان را به اشتراک گذاشته ایم که خواهشمندیم تا پایان با ما همراه باشید.

ساخت گل مدالیون با روبان

برای درست کردن این گل باید ابتدا روبان را به قطعات مساوی برش بزنید و بعد ابتدا و انتهای هر یک از این برش ها را در مرکز همان قطعه بچسبانید. حال شما تعداد زیادی روبان حلقه ای شکل دارید.

اکنون مطابق تصویر حلقه های درست شده را بر روی یکدیگر قرار دهید و مرکز این حلقه را به وسیله چسب به هم متصل سازید. با نخ و سوزن نیز می توانید این عمل را انجام دهید.

برای زیباتر شدن گل مدالیون می توانید در وسط آن مروارید، دکمه، مهره، یک گل پارچه ای و یا گل دست ساز بچسبانید.

گلسازی چند لایه با روبان

این گل چند لایه، علاوه بر روبان به تکه کوچکی نمد نیز به عنوان پایه گل احتیاج دارد.برای درست کردن این گل به صورت چند لایه یا دو لایه باید روبان را در اندازه های مختلفی برش بزنید. بنابراین بهتر است روبان مورد استفاده در لایه بیرونی این گل را به اندازه یا قطعاتی ۳ اینچی برش بزنید و برای داخل گل، قطعات روبان را در اندازه های ۲ اینچی در نظر بگیرید.

پس از برش هر دو روبان به قطعات کوچکتر، هر قطعه روبان را به عنوان گلبرگ مانند تصویر زیر کوک بزنید و مقداری نخ را بکشید تا حالت چین داشته باشد.

نکته: برای زیبای گل می توانید از دو روبان با رنگ های متفاوت استفاده کنید.

پس از دوخت هر یک از گلبرگ ها، لبه پاپینی آن ها را بر روی پایه نمدی گل بچسپانید و یا بدوزید تا یک لایه از این گل زیبای چند لایه را بسازید.

قطعات ۲ اینچی روبان را نیز به ترتیب مرحله قبل درست کنید و در مرکز پایه گل و بر روی گلبرگ های لایه اول بدوزید.

اکنون برای تزیین گل دست ساز خود می توانید از تکه ای روبان سبز رنگ و نگین های کوچک زیبا استفاده کنید.

ساخت گل خرد شده با روبان

در این مدل از گلسازی با روبان باید روبان مورد نظر خود را بر روی سطح صافی قرار دهید و سپس آن را به طور مساوی از هر دو طرف علامت بزنید.

همانند تصویر زیر بر روی نقاط علامت گذاری شده، بخیه های کوچکی بزنید.

در این مرحله باید بخیه های زده شده یا انتهای نخ را بکشید، تا نوار جمع شود.

پس از جمع کردن، ابتدا و انتهای نوار جمع شده را به هم بدوزید تا حالتی دایره مانند به خود بگیرد.

در نهایت، روبان های با رنگ متفاوت(مثلا سبز و سفید) را می توانید برای تزیین این گل زیبا استفاده کنید.

امیدواریم از آموزش گلسازی با روبان در سه مدل متفاوت و زیبا لذت برده باشید و به سادگی و در کمترین زمان بتوانید این گل های زیبا را درست کنید.

منبع : آرگاتبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ