اینستاگرام

جشنواره بین المللی خیریه چین با حضور ایران برگزار شد


پکن- ایرنا- جشنواره و بازارچه بین المللی خیریه چین روز یکشنبه با حضور 150 کشور از جمله جمهوری اسلامی ایران در ورزشگاه ملی شهر پکن پایتخت چین برگزار شد.

تبليغ

سفارت جمهوری اسلامی ایران در پکن در این جشنواره که با عنوان «عشق بزرگ و بدون مرز و پیش بسوی آینده بهتر» و با حضور «وانگ یی» وزیر خارجه چین و همسر وی «چیان وی» تشکیل شد، در سه غرفه صنایع دستی و سوغات ایران را به نمایش گذاشته بود.

فرش دستباف، پسته، قالیچه، ظروف مسی، مینیاتور، زعفران و انواع ترمه از جمله صنایع دستی و سوغات ایران بود که در این نمایشگاه عرضه شده بود.


نمایشگاه فرصتی برای تحکیم روابط ملت ها
سفیر جمهوری اسلامی ایران در چین در حاشیه برپایی این نمایشگاه گفت: برپایی چنین نمایشگاه هایی ظرفیت مهمی برای معرفی تمدن و فرهنگ غنی ایرانی به کشورهای دیگر از جمله چین است.

محمد کشاورز زاده افزود: نمایشگاه امسال با همکاری وزارت امور خارجه چین و سفارتخانه مقیم این کشور برگزار شده است و عواید آن برای افراد نیازمند هزینه می شود.

او گفت: سفارت ایران در چین هم با شرکت در این نمایشگاه علاوه بر اینکه در یک کار خیر شرکت کرد فرهنگ و تمدن غنی ایرانی را به جهانیان معرفی کرد.

سفیر ایران در چین با اشاره به اینکه نمایشگاه امسال توسط همکاران سفارت و دانشجویان ایرانی رشته زبان چینی تشکیل و راه اندازی شد گفت: "وانگ یی" وزیر خارجه چین نیز از غرفه ایران بازدید کرد و از نزدیک با صنایع دستی ایران از جمله فرش بافی ایرانی به صورت زنده آشنا شد.

مشارکت ۱۵۰ سفارتخانه و سازمان در نمایشگاه
امسال یازدهمین باری بود که چنین نمایشگاه فروش خیریه ای در شهر پکن به صورت متوالی در هر سال برگزار می شود و ۱۰۰ سفارتخانه، ۵۰ سازمان و موسسه بین المللی، نمایندگانی به این بازار خیریه فرستاده بودند.

در جریان مراسم گشایش این برنامه ویدیو کلیپ ها و تصاویری از برنامه های خیریه در چین در راستای کمک به دانش آموزان فقیر، کودکان و خانوارهای نیازمند، معلولان و فقرزدایی به نمایش درامد.

در این مراسم همچنین جایزه بهترین شریک برگزاری خیریه به وزیر خارجه و همسر وی و جایزه عشق به ۱۷ سفارت تقدیم شد تشویق نامه ها و جوایزی نیز به ۴۶ سازمان و موسسه چینی اختصاص یافت که در سال های اخیر در امور خیریه مشارکت فعالی داشته اند.

در جریان بازار خیریه امسال که مبالغ حاصل از فروش آن در اختیار مدارس فقیر بخش های جین پینگ و مالیپو در استان «یون نن» در جنوب چین قرار می گیرد و بنیاد فقرزدایی چین توزیع آنها را برعهده دارد ۷ میلیون و ۱۰۰ هزار یوان (هر دلار معادل ۷ یوان) جمع آوری شد.

در طول ۱۱ سال برگزاری این جشنواره خیریه تاکنون نزدیک به ۴۰ میلیون یوان کمک اعطا شده است که با استفاده از این پول تعدادی مدرسه، پل و کلینیک در روستاهای محروم چین ساخته شده است.

در این مراسم همچنین همسر وزیر خارجه چین از نمایندگان سازمان های بین المللی و مراکز و سفارتخانه های خارجی در چین که در برنامه خیریه شرکت کرده اند، تشکر کرد.

جشنواره خیریه سال گذشته میلادی نیز با عنوان پیش به سوی آینده بهتر، عشق بدون مرز و پیچش صدای عشق در جهان در ورزشگاه ملی شهر پکن برگزار شده بود.

نمایندگانی از بیش از ۹۰ سفارتخانه و سازمان بین المللی در آن سال آثار و اقلام مختلف از جمله کتاب، مواد غذایی و صنایع دستی را به فروش گذاشتند.

سفارت ایران در چین نیز با برپایی غرفه ای ضمن معرفی فرهنگ ایران زمین اقدام به فروش محصولات مختلف از مواد غذایی و کتاب گرفته تا صنایع دستی کرد که مورد استقبال گرم بازدید کنندگان قرار گرفت.

مبالغ جمع آوری شده در خیریه سال گذشته میلادی برای کمک به ناشنوایان استان گانسو در شمال غرب چین مصرف شد.

مبتکر برگزاری این نمایشگاه، «چیان وی» همسر وانگ یی وزیر خارجه چین است و کمک به فقیران در استان های مختلف از اهداف آن است.

در طول ۱۱ سال گذشته این نمایشگاه بین المللی محفلی برای جمع آوری کمک های مردمی از چین و کشورهای دیگر برای فقرزدایی و مساعدت به نیازمندان و اقشار آسیب پذیر بوده است.

استان های یون نن، گانسو، گویجو، گوانگ شی و خه نن در طول این ۱۰ سال توانسته اند از سه میلیون و ۷۰۰ هزار دلار کمک جمع آوری شده برای مساعدت به فقرا، معلولان و روستاییان نیازمند استفاده کنند.تبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ