پیشنهاد شگفت انگیز !!!!!!!!!!!!

دایرکتوری صنعت

دایرکتوری ماشین آلات و تجهیزات صنعتی،
سوله و ساختمان،خدمات و کالاهای صنعتی
کلیک کنید!

اطلاعات اصناف کشور

اطلاعات بیش از 2،500،000 واحد صنفی کشور
کلیک کنید!

اطلاعات مجوزهای صنعتی

آمار و اطلاعات بیش از 350،000 کد محصول
کلیک کنید!

آمار واردات و صادرات

آمار واردات و صادرات کشور از سال 1385 به تفکیک
کشور،گمرک،سال و کد تعرفه
کلیک کنید!

عواملی که سرطان سینه را به جان خانم‌ها می‌اندازد


رئیس اداره سرطان بهداشت درباره علل ابتلا به سرطان سینه در خانم ها توضیح داد.

تبليغ

علی قنبری مطلق رئیس اداره سرطان وزارت بهداشت در گفت وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ اظهار کرد: یکی از عوامل تأثیرگذار در سرطان سینه کم تحرکی است که امروزه ۶۵ درصد زنان ایرانی به اندازه کافی تحرک ندارند و از افزایش وزن رنج می‌برند. نقش سیگار و آلاینده‌های زیست محیطی هم بر روی روند افزایش سرطان سینه تأثیر بسزایی دارند. افراد بر روی روند کاهش آلودگی تا حدودی می‌توانند اثرگذار باشند، اما در عواملی مانند کم تحرکی و چاقی نقش پررنگ‌تری دارند.

او افزود: خانم ها برای پیشگیری و تشخیص زودهنگام باید معاینه ماهانه انجام دهند. البته نقش پزشک و خود فرد در این نوع عارضه بسیار مهم است. ۵ سال گذشته ۸۰ درصد مبتلایان به این نوع عارضه زنده می‌مانند و امروزه به دلیل پیشرفت علم و تکنولوژی می‌توانند این آمار را افزایش دهند.

بیشتر بخوانید: شایع‌ترین سرطان در میان زنان که زمینه ژنتیکی دارد

قنبری مطلق بیان کرد: امروزه تشخیص سرطان سینه در ایران وضعیت بهتری پیدا کرده است . درواقع از ۶ سال گذشته برنامه ریزی درمان سرطان سینه آغاز شده و در حال حاضر اقدامات لازم صورت گرفته است. این طرح ابتدا در شهرستان‌ها و امروزه در سطح دانشگاه‌ها به کار گرفته شده است. مراکز بهداشتی و درمانی اختصاصی در این زمینه ایجاد کرده ایم که در صورت مشاهده ضایعه‌ای مشکوک در زنان اقدامات لازم صورت بگیرد. در این مراکز بیش از ۵۰ دستگاه ماموگرافی برای تشخیص این عارضه فراهم کرده‌ایم.

او در ادامه افزود: یک نوع شبکه هم برای زنان شهرستان ها طراحی کرده ایم که می توانند به کمک آن بررسی های لازم را در این باره انجام دهند تا بتوانند به سرعت این نوع عارضه را تشخیص داده و درمان لازم صورت بگیرد. اگر ضایعه کمتر از یک سانتی متر باشد کاملا قابل درمان خواهد بود و جای نگرانی نیست و فرد می‌تواند به طور عادی به زندگی خود ادامه دهد و طول عمر خوبی داشته باشد.

انتهای پیام/

کم تحرکی و چاقی از عوامل اصلی سرطان سینهتبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ