تماس‌های محرمانه ترکیه با سوریه


رویترز به نقل از منابع امنیتی در ترکیه، از برقراری تماس‌های محرمانه آنکارا با دمشق برای اجتناب از درگیری میان دو طرف خبر داد.

تبليغ

شماری از مقامات ترکیه فاش کردند که کانال‌های محرمانه‌ای میان دولت ترکیه و دولت سوریه برای جلوگیری از درگیری مستقیم ارتش دو کشور در شمال سوریه وجود دارد.

خبرگزاری رویترز به نقل از سه مقام ترک نوشت: دو طرف با کمال احتیاط، کانال‌های ارتباطی را چه به صورت تماس نظامی و اطلاعاتی مستقیم و چه پیام غیرمستقیم از طریق روسیه به منظور جلوگیری از هرگونه خطر درگیری، ایجاد کرده اند.

خبرگزاری رویترز به نقل از یک مقام ترکیه‌ای افزود: ما مدتی است برای جلوگیری از هر گونه مشکل، در خصوص مسائل نظامی و اطلاعاتی با سوریه در ارتباط هستیم.

وی در ادامه گفت: نخستین تماس زمانی که نیرو‌های سوریه‌ای تحت حمایت روسیه به ادلب که محل استقرار نیرو‌های ترکیه است، حمله کردند انجام شد؛ تماسی که در خصوص افزایش تنش‌ها در شمال غرب سوریه شکل گرفت. ارتباط با سوریه تا حد زیادی از طریق روسیه انجام می‌شود. اما این ارتباط در برخی موارد برای جلوگیری از درگیری مستقیم ارتش‌های دو کشور، به شکل مستقیم میان ترکیه و سوریه انجام می‌شود.تبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ