اینستاگرام

ووشو قهرمانی جهان|تاریخ سازی "مجیری" در شانگهای با کسب مدال طلا در تالو/ حضور 5 سانداکار در نیمه‌نهایی


جوان شایسته و 18 ساله ایران با کسب مدال طلای رقابت‌های ووشو قهرمانی جهان، تاریخ ساز شد.

تبليغ

به گزارش خبرگزاری تسنیم، امروز (سه شنبه) در ادامه پانزدهمین دوره مسابقات ووشوی قهرمانی جهان در شانگهای چین، رقابت‌های فرم "نن دائو" برگزار شد.

"محمدعلی مجیری" که به تازگی به رده سنی بزرگسالان آمده است با نمایشی خیره کننده و کسب امتیاز 9.63 بالاتر از تمامی حریفان مطرح خود ایستاد و قهرمان شد تا نامش در تاریخ ثبت شود‌.

این نخستین بار است که تالوکاران ایران در بخش انفرادی به مدال طلای جهان دست می یابند.

نماینده چین تایپه با 9.62 و کره جنوبی با 9.61 در رتبه های دوم و سوم ایستادند.

با این اوصاف تعداد مدال های ایران در مسابقات جهانی شانگهای به عدد 3 رسید. پیش از این؛ شهربانو منصوریان و مریم هاشمی در ساندای بانوان به مدال طلا رسیده بودند.

عرفان آهنگریان، سانداکار وزن 65 کیلوگرم برابر "وان ویت" از ویتنام به برتری دست یافت و به نیمه نهایی رسید تا امشب با "کلمنت" از فیلیپین مصاف دهد. وی پیش از این، حریفانی از برزیل و اندونزی را برده بود.

محسن محمدسیفی، سانداکار وزن منهای 70 کیلوگرم ایران برابر "سئونگ موپارک" از کره جنوبی با اقتدار به برتری دست یافت و به نیمه نهایی رسید. او در مرحله بعد با نماینده چین ه مصاف می دهد. نماینده ایران پیش از این، در دور اول استراحت داشت و سپس اندونزی را شکست داد.

"علی خورشیدی" سانداکار وزن 80 کیلوگرم ایران امروز برابر "امره باتان" از ترکیه برنده شد و به نیمه نهایی رسید تا در این مرحله با "عید جورجیس" لبنانی روبرو شود. خورشیدی پیش از این، ابتدا استراحت داشت و سپس ووشوکار لهستانی را شکست داده بود.

میلاد عارفی مقام سانداکار وزن منهای 85 کیلوگرم ایران برابر "زینال اصلان" ترکیه ای در 2 راند متوالی پیروز شد و به نیمه نهایی رسید.
عارفی مقام پیش از این، رقیبی از رومانی را برده بود.

یوسف صبری، نماینده وزن 75 کیلوگرم ایران در دومین مبارزه خود برابر "یوان بنبرا" از فرانسه و درحالیکه تنها 50 ثانیه از رقابت گذشته بود، اختلاف را به عدد 12 رساند و برنده شد. وی پیش از این نیز مقابل حریفی از پاکستان برنده شده بود. صبری در نیمه نهایی با "محمد دیها" از تونس مصاف می دهد.

الهه منصوریان نیز عصر امروز برای کسب مدال طلا به مصاف حریف خود از ترکیه می‌رود.

انتهای پیام/تبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ