اینستاگرام

غرق شدگی در کهگیلویه و بویراحمد 283 درصد افزایش یافت


یاسوج - ایرنا- مدیرکل پزشکی قانونی کهگیلویه و بویراحمد گفت: امسال 23 نفر در رودخانه‌های استان به دلیل غرق‌شدگی جان باختند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 283 درصد افزایش داشته است.

تبليغ

کامروز امینی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از این تعداد چهار نفر زن و ۱۹ نفر مرد بوده اند که این آمار در مقایسه با مدت مشابه سال ۹۷ افزایش ۲۸۳ درصدی داشته است.

وی بیان کرد: ظرف ۶ ماهه نخست سال ۹۷ فوتی های ناشی از غرق شدگی در استان کهگیلویه وبویراحمد ۶ نفر بوده است.

مدیرکل پزشکی قانونی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: همچنین از مجموع فوتی های ناشی از غرق شدگی ۶ ماهه نخست امسال استان ۱۹ نفر در اداره پزشکی قانونی شهرستان بویراحمد، سه نفر در شهرستان گچساران و یک نفر در شهرستان کهگیلویه معاینه شده اند.

امینی بیان کرد: کهگیلویه و بویراحمد فاقد خط ساحلی و دریایی بوده اما با این وجود تعداد غرق شدگی ها رشد قابل توجهی داشته و این مهم نگران کننده است.

بر اساس آخرین سالنامه آماری سازمان پزشکی قانون کشور، استان کهگیلویه و بویراحمد در رتبه هشتم کشور در میزان متوفیات ناشی از غرق شدگی بر حسب جمعیت قرار دارد.

استان کهگیلویه و بویراحمد با داشتن ۶۶ رودخانه دائمی و فصلی یکی از استان‌های آسیب پذیر در زمینه غرق شدگی است.

بر اساس اعلام آمار پزشکی قانونی کهگیلویه و بویراحمد این استان با وجود آنکه فاقد خط ساحلی و دریایی است اما در آمار غرق شدگی ۱۳۹۵ رتبه ۶ کشور را دارد.

وجود دریاچه و سدهای کوثر، مارون و بیش از ۱۰ رودخانه پرآب، کانون پرمخاطره‌ای برای سلامت جوانان کهگیلویه و بویراحمدی در فصل گرماست.

در سه سال اخیر در مجموع حدود ۳۰ نفر در رودخانه‌ها و آبگیرهای استان به دلیل غرق شدگی جان باختند.تبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ