اینستاگرام

همدلی مسلمانان در پیاده‌روی اربعین


زارعی گفت: جمعیتی بیش از 20 میلیون نفر در این چند روز به زیارت و پیاده‌روی اربعین مشرف می‌شوند، بدون اینکه سازماندهی از طرف نهادهای دولتی صورت گیرد و بخواهند برنامه‌ریزی خاصی داشته باشند.

تبليغ

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از شیراز، سرهنگ پاسدار «موسی زارعی» در حاشیه بازدید از «موکب احمدبن موسی(ع)» در کربلای معلی با بیان اینکه در پیاده‌روی اربعین دل‌های مسلمین به یکدیگر پیوند می‌خورد، گفت: این مسئله نشانه و طلیعه ساخت تمدن اسلامی و افول استکبار است.

فرمانده سپاه «ثارالله(ع)» شیراز افزود: زیارت اربعین از بعد از شهادت امام حسین(ع) جریان داشته است اما در چند سال اخیر شاهد موج حرکت ملت‌های مسلمان دنیا و حتی ادیان دیگر برای زیارت اربعین هستیم و این نشان می‌دهد که خون امام حسین(ع) دارد، نتیجه می‌دهد.

وی با تأکید بر اینکه آنچه در کربلا رخ داده، بی‌نظیر است، عنوان کرد: جمعیتی بیش از 20 میلیون نفر در این چند روز به زیارت و پیاده‌روی اربعین مشرف می‌شوند، بدون اینکه سازماندهی از طرف نهادهای دولتی صورت گیرد و بخواهند برنامه‌ریزی خاصی داشته باشند.

زارعی ادامه داد: مردم متدین عراق یکسال را منتظر هستند تا اربعین فرا برسد و به زائران امام حسین(ع) خدمت کنند و باید از آن‌ها بپرسیم که چه اتفاقی افتاده که این چنین عاشقانه یکسال را با همه سختی‌ها تحمل کرده و اندوخته‌هایشان را ذخیره می‌کنند و در اختیار زائران امام حسین(ع) قرار می‌دهند.

هدف انقلاب اسلامی، تمدن‌سازی است

فرمانده سپاه ثارالله(ع) شیراز اظهار کرد: یکی از اهداف انقلاب اسلامی ایران که بر اساس اهداف متعالی بنا شده است، این است که به سوی تمدن‌سازی حرکت کرده و تمدن اسلامی را بنا کند.

وی گفت: در جنگ 8 ساله رزمندگان ما شعار راه قدس از کربلا می‌گذرد، سر می‌دادند که امروز آن‌ها نیستند اما شعارشان اتفاق افتاده است و می‌بینیم میلیون‌ها انسان عاشق سیدالشهدا(ع) علی‌رغم همه تهدیدها و نارسایی‌ها و فشارهای اقتصادی که دارند در این مسیر می‌آیند و سختی را به جان می‌خرند و همگام با مسلمانان دنیا و شیعیان عراق این مسیر 70 کیلومتری را پیاده‌روی می‌کنند.

زارعی ادامه داد: اگر بخواهیم بطن پیاده‌روی اربعین را درک کنیم، باید حتماً در آن شرکت کنیم و کنه قضیه را اینجا ببینیم که چطور دل‌ها به هم پیوند می‌خورد و این قلوب مسلمین است که در پیاده‌روی اربعین به هم نزدیک می‌شود و این‌ها نشانه‌ و طلیعه ساخت تمدن اسلامی و افول استکبار ست.

خون امام حسین(ع) در اربعین متبلور شده است

فرمانده سپاه ثارالله(ع) شیراز با تأکید بر اینکه خون امام حسین(ع) بعد از 1400 سال امروز در اربعین حسینی متبلور شده است، گفت: این‌ها نشانه‌های ظهور است که بتوانیم در عمر خودمان شاهد ظهور ایشان باشیم و پیغام بسیاری برای دشمنان انقلاب اسلامی و مستکبران و آمریکایی‌ها و خدم و حشم آنان دارد چرا که خوب می‌دانند با زور و تجهیزات اصلا نمی‌توانند چنین جمعیتی را با یک هدف واحد و مشخص جمع کنند لذا درمانده و مستأصل شده‌اند.

وی اضافه کرد: دشمنان علی‌رغم همه خرج‌هایی که می‌کنند، می‌خواهند ناامنی برای پیاده‌روی اربعین ایجاد کنند، اما می‌بینیم کوچکترین ناامنی در این مسیر اتفاق نمی‌افتد و این‌ها همه نشانه‌هایی است که به سوی تمدن اسلامی و ظهور حرکت می‌کنیم.

«موکب احمدبن موسی(ع)» افتخار استان فارس است

زارعی در ادامه سخنان خود به فعالیت‌های «موکب احمدبن موسی(ع)» اشاره کرد و گفت: این موکب هر شب قریب 7 تا 8 هزار نفر زائر اربعین را اسکان داده و پذیرایی می‌کند که بحمد الهی امن‌ترین موکب است و نیروهای آن خالصانه به زائران خدمت‌رسانی می‌کنند.

فرمانده سپاه ثارالله(ع) شیراز با یادآوری اینکه از تمام نقاط ایران اسلامی برای کمک به شیعیان عراق در ایام اربعین در کربلا حضور یافته و به زائران خدمت‌رسانی می‌کنند، ادامه داد: «موکب احمدبن موسی(ع)» به‌همت سپاه فجر چند سال است که در کربلا فعالیت می‌کند که تمام هزینه‌های آن هم از محل نذورات مردمی تأمین می‌شود و امروز تبدیل به یکی از افتخارات استان فارس تبدیل شده است چرا که بزرگترین موکب کربلاست.

پایان پیام/664


تبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ