اینستاگرام

طبخ روزانه 21 هزار پرس غذا در بزرگترین موکب کربلا


عاشوری گفت: روزانه پنج تا هفت هزار پرس غذا در سه وعده غذایی صبحانه، ناهار و شام در این موکب طبخ و توزیع می‌شود.

تبليغ

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از شیراز، «محمد عاشوری» از طبخ و توزیع روزانه تقریباً 21 هزار پرس غذا در «موکب احمد بن موسی (ع) خبر داد و گفت: روزانه پنج تا هفت هزار پرس غذا در سه وعده غذایی صبحانه، ناهار و شام در این موکب طبخ و توزیع می‌شود.

مسئول کمیته پشتیبانی موکب احمدبن موسی(ع) مستقر در کربلا افزود: «موکب احمدبن موسی(ع)»، ظرفیت هفت هزار نفر در روز اسکان، غذا، پذیرایی، بهداری و غیره دارد.

وی با بیان اینکه خدمت‌رسانی در این موکب از 16 مهرماه جاری در کربلا آغاز شده است، عنوان کرد: علی‌رغم اینکه اعلام شده بود که از 20 مهرماه خدمت‌رسانی موکب آغاز خواهد شد اما به دلیل ازدحام جمعیت زائران اربعین، خدمت‌رسانی خود را زودتر آغاز کردیم و تا امروز هم هیچ مشکلی نداشتیم.

مسئول کمیته پشتیبانی «موکب احمدبن موسی(ع)» اظهار کرد: 45 نفر در آشپزخانه موکب و 60 نفر نیز در بخش تأسیسات کارهای پشتیبانی موکب احمدبن موسی(ع) را به‌صورت روزانه و لحظه‌ای دنبال می‌کنند.

وی با بیان اینکه تاکنون هیچ مشکلی برای تهیه مواد اولیه خوراکی نداشتیم، گفت: تمام مواد لازم را از شیراز خریداری کرده و در سردخانه‌ها نگهداری می‌کنیم.

عاشوری، آخرین روز فعالیت «موکب احمدبن موسی(ع)» در کربلا را 28 مهرماه جاری اعلام کرد و از مردم استان فارس و ایران اسلامی خواست تا این موکب را برای ادامه فعالیت‌هایش به وسیله نذورات نقدی خود یاری کنند.

پایان پیام/664


تبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ