تلگرام

زمان عرضه واکسن سرطان سینه مشخص شد


تبليغ
محققان آمریکایی ادعا میکنند، واکسنی ساخته اند که نه تنها مانع از عود سرطان سینه و تخم دان میشود بلکه از همان اول از ایجاد آنها جلوگیری می کند. این واکسن تا هشت سال آینده دردسترس خواهد بود.

به گزارش ایرنا به نقل از مجله فوربس، این واکسن با تحریک سازوکار دفاعی طبیعی سیستم ایمنی بدن برای چسبیدن به سلول های مبتلا به سرطان و نابود کردن آنها استفاده می کند.

تحقیقات پژوهشگران مِیو کلینیک فلوریدا بر روی این واکسن در مراحل نخست است و هنوز دستکم سه سال دوران می برد تا فاز سوم آزمایشات این واکسن دردسترس حجم بالای بیماران قرار گیرد.

کیث ناتسون پژوهشگر بالینی مِیو کلینیک در این مورد میگوید :« می دانیم که( این واکسن ها) خطری ندارند. می دانیم که برای مبارزه با سرطان، سیستم ایمنی بدن را تحریک می کنند. می دانیم که تأثیر مثبتی بر روی سرطان های تخم دان و سینه داشته اند. به جز سوزش و دردی مشابه با درد ناشی از تزریق واکسن آنفلوانزا، اصلاً عوارض جانبی که مسئله ساز شود نیز، مشاهده نشده است. حال باید سازمان غذا و داروی آمریکا را به واسطه آزمایشات بالینی موشکافانه در خصوص آنچه ما می بینیم متقاعد کنیم.»

به گفته ناتسون، هنگامی که دچار سرما خوردگی یا چیزی شبیه آن می شوید، بدنتان واکنشی ایمنی میدهد که الزاما از بروز این بیماری جلوگیری نمی کند ولی آنرا دور نگه می دارد و به نابود کردن آن کمک می کند.

پژوهشگران مِیوکلینیک هم همین طرح را در خصوص سرطان بکار گرفته اند و به دنبال ساختن واکسنی هستند که به سیستم ایمنی شخص یاد میدهد تا به سلول های سرطانی حمله کند.تبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ