برج خیارشور کجاست؟ + تصاویر


برج خیارشور کجاست؟ + تصاویر

خیارشور از جمله چاشنی های محبوب برای سفره ایرانی است اما در کمال تعجب یک برج نیز به این نام وجود دارد.

به گزارش خبرنگار حوزه میراث و گردشگری گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان، همه ما ترجیح می‌دهیم به نوعی به غذایمان چاشنی اضافه کنیم و بهترین لذت را از غذایمان به خاطر بسپاریم. خیارشور یکی از چاشنی‌های محبوب و بسیار پر طرفدار ایرانی است، اما اینکه یک بنا و جاذبه گردشگری با نام خیارشور شناخته شود کمی غیرقابل تصور است، ولی بهتر است بدانید که یکی از جاذبه‌های شهر لندن به صورت غیر رسمی با نام برج خیارشور شناخته می‌شود. نام رسمی این برج تبر سنت ماری ۳۰است. برج تبر سنت ماری ۳۰ در منطقه تجاری شهر لندن قرار گرفته است. این برج که ۴۰ طبقه و ۱۸۰ متر ارتفاع دارد در دسامبر ۲۰۰۳ تکمیل شده و در اواخر می ۲۰۰۴بازگشایی شد.

برج خیارشور کجاست؟ + تصاویر

برج تبر سنت ماری ۳۰ در محل سابق ساختمان بالتیک اکسچنج قرار گرفته است. این برج ۶ محور استوانه‌ای که با شیشه‌های دو جداره از دیگر فضا‌ها جدا شده‌اند، دارد. این استوانه‌ها مانند بادگیر عمل کرده و در تابستان هوای گرم را به خارج ساختمان هدایت می‌کنند و در زمستان‌ها با استفاده از سامانه گرمایش خورشیدی غیر فعال به گرمایش ساختمان کمک می‌کنند. آن‌ها علاوه بر تنظیم کردن سرمایش و گرمایش ساختمان باعث کاهش ۴۰ درصدی مصرف روشنائی مصنوعی در سال می‌شوند.

برج خیارشور کجاست؟ + تصاویر

گفتنی است برج تبر سنت ماری ۳۰از ۱۰ هزار تن فولاد ساخته شده و کاربری اداری دارد. بهتر است بگوییم ظاهر ساختمان و نام غیر رسمی آن توجه گردشگران را به سمت این ساختمان جلب می‌کند.

برج خیارشور کجاست؟ + تصاویر


انتهای پیام/تبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ