اینستاگرام

هشدار کره شمالی درباره احتمال از سرگیری آزمایش موشک‌های دوربرد


به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما (http://www.iribnews.ir/) به نقل از خبرگزاری رویترز،کره شمالی روز...

تبليغ

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از خبرگزاری رویترز، کره شمالی روز پنجشنبه با انتقاد از درخواست اعضای شورای امنیت سازمان ملل از این کشور برای کنار گذاشتن تسلیحات هسته‌ای خود و تقبیح آزمایش موشکی اخیر آمریکا، به طور ضمنی هشدار داد ممکن است در نهایت به تعلیق آزمایش موشک‌های دوربرد خود پایان دهد.

وزارت امور خارجه کره شمالی در بیانیه ای که توسط خبرگزاری رسمی این کشور منتشر شد, ابهاماتی درباره این خویشتنداری مطرح کرد.

کره شمالی به آزمایش این ماه یک موشک بالستیک قاره پیما توسط آمریکا, که آن را تلاشی برای اعمال فشار بر پیونگ یانگ خواند, اشاره کرد.
پیونگ یانگ اعلام کرد: "کره شمالی می تواند تلافی کند ولی با این نگرش که لازم نیست اقدام متقابل اتخاذ کند و (هر گونه) اقدام بدموقع است, خویشتنداری می کند".
در ادامه این بیانیه آمده است: "ولی صبر کره شمالی حدی دارد و تضمینی وجود ندارد که همه صبر ما بی نهایت ادامه خواهد داشت".
در این بیانیه اعلام شده است "دلیل موجهی" وجود ندارد که شورای امنیت سازمان ملل به مسئله‌ای مربوط به دفاع کره شمالی از خود رسیدگی کند و این که کشور‌های اروپایی "به تحریک آمریکا عمل" کرده اند.
براساس این بیانیه, "واقعیت ایجاب می‌کند کره شمالی در اقدامات پیشگیرانه مهم خود برای ایجاد اعتماد در آمریکا تجدید نظر کند".
در این بیانیه توضیح بیشتری ارائه نشده، ولی مقامات کره شمالی پیش از این به تعلیق آزمایش موشک‌های بالستیک قاره پیما و تسلیحات هسته‌ای و بازگرداندن بقایای اجساد نظامیان آمریکایی کشته شده در جنگ کره در خلال سال‌های ۱۹۵۰-۱۹۵۳ به عنوان اقداماتی به منظور نشان دادن حسن نیت به آمریکا اشاره کرده اند، که واشنگتن جبران نکرده است.
این بیانیه در پی دور تازه گفتگو‌های هسته‌ای بین کره شمالی و آمریکا در سوئد که روز شنبه به شکست انجامید، منتشر شد.


تبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ