درخواست روسیه از کُرد‌های سوریه برای گفتگو با دولت


روسیه از کُرد‌های سوریه خواست با دولت دمشق گفتگو کنند.

تبليغ

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان، روسیه از کُرد‌های سوریه خواست با دولت دمشق گفتگو کنند.

بر این اساس، واسیلی نبنزیا، نماینده روسیه در سازمان ملل با ارائه این درخواست افزود: درپی عملیات ترکیه در شمال سوریه، همه طرف‌ها باید حداکثر صبر و خویشتن داری را از خود نشان دهند.

وی افزود: ما از سوریه و ترکیه خواسته ایم طبق توافق نامه آدنا که در سال ۱۹۹۸ به امضا رسید، با یکدیگر گفتگو کنند. ما خواستار گفتگو میان تمامی گروه‌ها هستیم. مسکو تاکید دارد کُرد‌های سوریه با دولت دمشق گفتگو کنند. این در حالی است که به نظر می‌رسد کُرد‌ها از دیگران برای حفاظت از خودشان درخواست کمک می‌کنند.

نبنزیا تاکید کرد: شورای امنیت نه تنها باید درباره ترکیه بلکه درباره حضور نظامی این کشور در شمال سوریه نیز گفتگو کند. آنکارا باید به وضع موجود در سوریه پایان دهد. حضور نظامیان ترکیه در شمال سوریه غیرقانونی است.

بیشتر بخوانید: ادامه واکنش‌ها به عملیات نظامی ترکیه در شمال سوریه

ترکیه روز چهارشنبه، عملیات موسوم به «چشمه صلح» را در شمال سوریه با هدف آنچه «ایمن کردن مرز‌های کشور بوسیله پاکسازی عناصر تروریستی، تضمین بازگشت امن پناهجویان و حفظ تمامیت ارضی سوریه» می‌خواند، آغاز کرد (اینجا).

این عملیات یک روز پس از آن آغاز شد که دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا طی یک تماس تلفنی با رجب طیب اردوغان، همتای ترکیه‌ای خود از تصمیم آمریکا برای خروج نظامیانش از شمال سوریه خبر داد. اقدامی که چراغ سبز واشنگتن به آنکارا برای آغاز این عملیات بود. شبه‌نظامیان کُرد که جزء ائتلاف به اصطلاح بین‌المللی آمریکا بودند، چنین اقدامی را «خنجر از پشت» توصیف و همکاری نظامی خود با آمریکا را متوقف کردند.

انتهای پیام/تبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ