پیشنهاد هیجان انگیز !!!!!!!!!!!!

بودجه سرانه روستایی در دولت دوازدهم حدود سه برابر شده است


یزد - ایرنا - معاون امور دهیاری‌ها سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور بابیان اینکه روستاها بنیان تمدن کشور هستند، گفت: بودجه سرانه روستایی در دولت تدبیر و امید در مقایسه با دولت دهم بیش از سه برابر شده است.

تبليغ

سعیدرضا جندقیان بیدگلی عصر پنجشنبه در همایش دهیاران و شوراهای اسلامی روستاهای شهرستان ابرکوه افزود: سرانه بودجه شهری در پایان دولت دهم ۷۰۰هزار تومان بود که در دولت دوازدهم به یک میلیون ۵۷هزارتومان رسیده و حدود ۵۲درصد رشد داشته و این در حالی است که سرانه روستایی از ۷۴هزارو ۴۰۰ به ۲۵۰هزار تومان افزایش یافته است.

وی افزود: هم اکنون ۳۷ هزار و ۵۹ دهیاری به ۱۹ میلیون نفر جمعیت روستایی کشور خدمات ارائه می‌کنند.

جندقیان بیدگلی با اشاره به اهمیت ایجاد اشتغال ادامه داد: به ازای هر فرصت شغلی که در شهر فراهم می شود ، سه فرصت مهاجرت در روستاها ایجاد می کنیم .

وی اضافه کرد: ارائه خدمات آب ، برق ، گاز ، اینترنت در سطح روستاهای کشور با رشد ۹۰ درصدی نشان از تلاش وخدمات دولت در روستاها است .

فرماندار ابرکوه هم در این نشست با ارائه گزارشی از خدمات و تلاش دولت در روستاها تاکید کرد: خدمات دولت یازدهم و دوازدهم در روستاها زمینه مهاجرت معکوس روستاییان را به صورت چشمگیری افزایش داده است .

محمد کاظمی نسب با قدردانی از تلاش دهیاران و اعضای شورای اسلامی شهر و روستا افزود: دراین شهرستان از ۳۵ روستا ۳۰ روستا دارای دهیاری است .وی ادامه داد: ابرکوه ظرفیت خوبی در حوزه گردشگری روستایی دارد و به عنوان یکی از ۱۴ شهر نمونه گردشگری درمیان هزار و ۴۳۰ شهر کشور انتخاب شده است .

بخشدار مرکزی ابرکوه هم دراین نشست گفت: یکی از اقداماتی که در دولت تدبیر و امید انجام شده تقویت ارزش افزوده در روستاهاست.

عباس مهری افزود: این ارزش افزوده بخصوص برای روستاهای کم جمعیت بسیار گره‌گشا بوده است.

بخشدار بهمن ابرکوه هم با تبیین بخشی از مشکلات این بخش افزود: گسترش فضای سبز درروستاها باتوجه به محدویت منابع آبی مشکلاتی را ایجاد کرده است .

محمد علی اکرمی ، تامین ماشین آلات و آب فضای سبز و ایجاد کشتارگاه دام دراین بخش را از ضروری بیان کرد.

مرکز شهرستان ۵۵ هزارنفری ابرکوه در ۱۴۰ کیلومتری جنوب غربی شهر یزد قرار دارد.

۷۵۴۰/۶۰۱۴/تبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ