تلگرام

ترامپ و به‌خطر انداختن امنیت ملی آمریکا


رئیس جمهوری آمریکا سیاستی شتابزده دارد و دوستان خود را در داخل و خارج تنها گذاشته است

تبليغ

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما, رئیس اقلیت مجلس سنای آمریکا گفت دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا با اقدامات اخیر خود امنیت ملی آمریکا را به خطر انداخته است.


سناتور چاک شومر افزود: من امروز اینجا هستم، چون اقدامات رئیس جمهور ترامپ امنیت ملی ما را به طرق مختلف به خطر می‌اندازد. امروز می‌خواهم درباره تصمیم شتابزده و ناشی از دمدمی مزاج بودن وی، درباره شمال سوریه صحبت کنم. تصمیم تازه‌ای که رئیس جمهور ترامپ اعلام کرد کُرد‌های سوریه را در مرز ترکیه تنها می‌گذارد و نمونه‌ی دیگری است که نشان می‌دهد سیاست خارجی رئیس جمهور ترامپ چقدر شتابزده است و بازتابی از سیاست‌های شتابزده وی در عرصه سیاست داخلی در آمریکا است. وی حتی دوستان خود را هم در داخل و هم در خارج تنها می‌گذارد.
رئیس اقلیت مجلس سنای آمریکا گفت:رئیس جمهور آمریکا برخلاف ادعای خود که می‌گوید اولویت نخست را به آمریکا می‌دهد با خروج از سوریه اولویت نخست را به پوتین و اردوغان داد.
سناتور چاک شومر افزود: اجازه دهید به صراحت صحبت کنم. من معتقدم که ما می‌توانیم در خاورمیانه برای مدت زمان نامحدودی باقی بمانیم، اما تنها گذاشتن کُرد‌ها - آنهم به این شتابزدگی - که دوشادوش نظامیان ما برضد داعش نبرد کردند از لحاظ اخلاقی نادرست است و ممکن است جان آمریکایی‌ها را به خطر اندازد. تنها گذاشتن کُرد‌ها کاری نادرست است، نادرست است! رئیس جمهور ترامپ سال‌ها است که گلایه می‌کند گوانتانامو نباید بسته شود، چون حدود ۴۰ زندانی ممکن است از این زندان آزاد شوند، به اعتقاد وی (دونالد ترامپ) آزاد شدن این ۴۰ نفر، جان آمریکایی‌ها را به خطر خواهد انداخت، اما مسئله این است که با خارج کردن نظامیان آمریکایی از شمال سوریه و اجازه دادن به ترکیه برای حمله به کُرد‌ها، ممکن است حدود ده هزار جنگجوی داعش - که هم اکنون در اسارت کُرد‌ها هستند - آزاد شوند!
به زبان ساده! رئیس جمهور ترامپ دارد به فرار داعش از زندان کمک می‌کند. ریاکاری رئیس جمهور خیره کننده است و باعث می‌شود که آمریکا به خطر بیفتد.
سناتور چاک شومر افزود: رئیس جمهور ترامپ در زمینه شکست دادن داعش در سوریه هیچ راهبردی منسجمی ندارد. تصمیم گیری وی شتابزده و ناشی از دمدمی مزاجی است. وی تصمیمات مهم را بدون در نظر گرفتن ملاحظات اتخاذ می‌کند. به نظر می‌رسد که وی به توصیه ژنرال‌ها و نهاد‌های اطلاعاتی آمریکا بی توجهی می‌کند و به جای آن به توصیه‌های فردی مستبد مثل اردوغان توجه می‌کند! اتخاذ چنین تصمیمی در مدت زمان کوتاه و براساس تماس تلفنی با یک دیکتاتور به نام اردوغان، روشی افتضاح برای انجام دادن کار‌های سیاسی است و هیچ آمریکایی از هیچ حزب یا ایدئولوژی نباید به چنین تصمیماتی افتخار کند و آن را بپذیرد!
رئیس جمهورآمریکا تهدید کرده بود که اگر ترکیه از حد خود تجاوز کند (آمریکا) اقتصاد ترکیه را کاملا نابود می‌کند، اما ظاهرا این تهدید هیچ تاثیری نداشته است و ظاهرا رئیس جمهور همانطور که خیلی سریع این تهدید را منتشر کرده بود خیلی سریع هم آن را فراموش کرده است. صبح امروز بلومبرگ گزارش داد که ترکیه مسئولیت نگهداری هیچ یک از اسرای داعش را نمی‌پذیرد. این خبر در تضاد با ادعای رئیس جمهور ترامپ است که گفته بود آن‌ها (ترکیه) این کار را خواهند کرد (اسرای داعش را نگهداری خواهند کرد). نباید به اینجا می‌رسیدیم، اما جمهوریخواهان کنگره بار‌ها ثابت کردند که تمایلی ندارند رئیس جمهور ترامپ را- وقتی که کار نادرستی انجام می‌دهد - وادار به پاسخگویی کنند. این جمهوریخواهان باعث شدند که ساختاری برای اقدامات شتابزده و بی پروای رئیس جمهور در سوریه شکل بگیرد و اجازه چنین کار‌هایی را به وی بدهد. جمهوریخواهان کنگره باید اولویت نخست را به کشورشان بدهند نه ترامپ! رئیس جمهور دوست دارد بگوید که اولویت اول را به آمریکا می‌دهد، اما در این مورد رئیس جمهور ترامپ اولویت نخست را به پوتین و اردوغان داد و اولویت دوم را به آمریکا و منافع امنیتی آن داد.


تبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ