پیشنهاد هیجان انگیز !!!!!!!!!!!!

آخرین روستای بخش شریف‌آباد پاکدشت صاحب دهیاری شد


تهران- ایرنا- با افتتاح ساختمان دهیاری روستای سیاه چشمه از توابع بخش شریف آباد، تمامی روستاهای این بخش دارای دهیاری شد.

تبليغ

به گزارش ایرنا، بخش شریف آباد پاکدشت ۱۹ روستا دارد که با افتتاح ساختنمان دهیاری روستای سیاه چشمه که روز پنجشنبه با حضور مسئولان این شهرستان برگزار شد، تمامی روستاهای این بخش دارای دهیاری شد.

فرماندار پاکدشت در این مراسم گفت: توجه ویژه دولت به مناطق روستایی و اختصاص اعتبارات ویژه از محل مالیات بر ارزش افزوده باعث شده تا امروز تمامی روستاهای پاکدشت از زیرساخت های توسعه، امکانات ورزشی، فضاهای فرهنگی، بوستان های محلی، ماشین آلات سنگین و آتش نشانی برخوردار باشد.

هادی تمهیدی افزود: اختصاص بیش از یک هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال اعتبار به روستاهای پاکدشت باعث شده تا نرخ روستا نشینی در شهرستان پاکدشت افزایش یافته و از میزان مهاجرت روستانشینان به مناطق شهری کاسته شود.

وی اظهار داشت: روستانشینان شهرستان پاکدشت سالانه ۱۵ هزار هکتار از اراضی کشاورزی این شهرستان را زیر کشت انواع محصولات باغی و زراعی برده و بیش از ۳۱۴ هزار تن محصول به ارزش ۱۶ هزار و ۲۸۱ میلیارد ریال تولید می‌کنند.

فرماندار پاکدشت با اشاره به بازگشت عشایر شهرستان از دشت لار به روستاهای محل زندگی خود گفت: در حال حاضر ۴۹۲ خانواده عشایر با دارا بودن ۱۳۰ هزار رأس دام سبک زندگی کرده و سالانه ۲ هزار و ۳۰۰ تن گوشت قرمز، ۲ هزار تن شیر، ۶۰۰ تن لبنیات، ۳۰ تن انار، ۸ هزار تن انواع محصولات زراعی و مصنوعات دستی متنوعی نظیر گلیم، جاجیم، سبد، فرش و نمد تولید می‌کنند.

وی از احداث سوله انبار عشایری، احداث سامانه آبگرمکن خورشیدی، سامانه روشنایی خورشیدی، احداث آبشخور دام و احداث مخزن تأمین آب در ایل‌راه عشایر به عنوان بخشی از خدمات دولت به عشایر پاکدشت یاد کرد.

تمهیدی گفت: روستای سیاه چشمه، از جمله روستاهای فاقد دهیاری بخش شریف آباد پاکدشت بود که با استفاده از امکانات موجود در این روستا، دهیاری آن افتتاح و با معرفی دهیار، خدمات ویژه ای را می‌توان به روستانشینان ارائه کرد.

پاکدشت با دو بخش شریف آباد و مرکزی، در فاصله ۲۰ کیلومتری جنوب شرق تهران و در مسیر محور امام رضا(ع) واقع شده است.

تهرام/۷۲۵۴تبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ