پیشنهاد هیجان انگیز !!!!!!!!!!!!

معرفی و بررسی پنج مورد از بهترین بازی‌های نقش آفرینی در دنیا


بازی‌های نقش آفرینی در دنیای بازی‌های رایانه‌ای طرفداران بی شماری دارند که برخی از آن‌ها بعنوان بهترین بازی‌ها شناخته می‌شوند، اما این بازی‌ها کدامند؟!

تبليغ

به گزارش خبرنگار حوزه دریچه فناوری گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان، دنیای هیجان انگیز و رنگارنگ بازی‌های رایانه همیشه حرفی برای گفتن دارند و هیچگاه نمی‌توان آن‌ها را به یکنواختی و تداوم مسیر محکوم کرد. این دنیا دارای سبک‌های مختلفی است. شاید بتوان یکی از مهم‌ترین و پرطرفدارترین سبک‌های بازی‌های رایانه‌ای را سبک بازی‌های نقش‌آفرینی نام برد. بازی‌های نقش‌آفرینی گیمر‌ها را به دل یک ماجراجویی جذاب برده و آن‌ها را در چالش‌های دشواری قرار می‌دهند، در این سبک بازی، بازیکنان خود را در محیط بازی حس می‌کنند و از تمام توانایی‌های خود برای زنده ماندن و شکست دشمنان بهره می‌برد. در ادامه با پنج مورد از برترین بازی‌های نقش‌آفرینی تاریخ که حتما باید آن‌ها را تجربه کنید آشنا می‌شویم.

بازی Elder scrolls

فرنچایزی در طول تاریخ توانسته هر گونه افتخاری که شما فکرش را کنید کسب کند؛ از بازی سال گرفته تا ایجاد انقلاب در سبک نقش‌آفرینی و فروش بی‌‌نظیر و امتیاز متای فوق‌العاده و … همه و همه در پرونده پر افتخار این سری دیده می‌شود. فرنچایزی که برترین و قدرتمندترین فرنچایزی Bethesda است و یک سری نقش‌آفرینی بی‌نظیر به نام The Elder Scrolls یا کتیبه بزرگان را در اختیار دارد .

از سری عناوینی که در سال ۱۹۹۴ با بازی The Elder Scrolls: Arena به دنیای بازی‌های رایانه‌ای معرفی شدند و در طول سال‌ها خود را به عنوان یکی از ۲-۳ فرنچایز برتر تاریخ نقش‌آفرینی به دنیا شناساندند و بی‌شک نقطه اوج گیری اصلی این فرنچایز با بازی The Elder Scrolls IV: Oblivion در سال ۲۰۰۶ و در نسل هفتم بود که انقلابی را در سبک نقش‌افرینی ایجاد کرد و مورد تحسین گیمرها و منتقدان قرار گرفت.

می توان از امتیازات بی‌نظیری که این عنوان کسب کرده است به امتیاز ۹٫۶ از وبسایت گیم اسپات و ۹٫۳ از وبسایت‌ای جی ان و در نهایت امتیاز متای رویایی ۹۴ اشاره کرد که پس از آن نیز با نسخه بعدی این سری یعنی The Elder Scrolls V Skyrim موفقیت فوق‌العاده این سری ادامه یافت و بیشتر شد. خالی از لطف نیست که بدانید، این بازی از طرف تمامی وبسایت‌ها و منابع معتبر به عنوان بازی سال ۲۰۱۱ نیز انتخاب شد و امتیازات بی‌‌نظیری را نیز کسب نمود و نهایتا موفق شد تا متای فوق العاده ۹۶/۱۰۰ را کسب نموده و به عنوان یکی از برترین بازی‌های تاریخ شناخته شود.

بازی Dark souls

سری Souls را می توان پرچم دار عناین هاردکور و بسیار سخت در نسل‌های جدید بازی‌های رایانه‌ای دانست که عناوین هاردکور و چالش برانگیز را که از زمان بازی‌های کلاسیک همانند مگامن و … دیگر زیاد کسی سراغشان نمی‌رفت را مجددا احیا کرد. در واقع می‌توان اینطور گفت که؛ سازندگان در نسل‌های اخیر با ترس از این که مبادا بازی‌بازان ساده طلب امروزی که به عناوین آسان و خط سلامتی پرشونده عادت کرده‌اند، با سخت شدن بازی آن‌ها دیگر عناوینشان را خریداری نکنند، سمت ساخت عناوین چالش برانگیز نمی‌رفتند و یا چند درجه سختی برای بازی قرار می‌دادند، اما Miyazaki با سری Souls آمد و گفت این بازی من، بسیار سخت است و صد‌ها بار در آن خواهید مرد و همه چیز را با مردن از دست خواهید داد مگر دوباره به آن برسید!

ذخیره‌های پشت سر هم در این بازی وجود ندارد، خط سلامتی پر شونده نداریم، درجه سختی مختلف نداریم و تنها یک درجه سختی داریم و آن هم هاردکور است و اجباری، حالا می‌خواهید بخواهید و نمی‌خواهید به سراغ بازی‌های خودتان بروید! شاید خود وی نیز باور نداشت که عناوینش تا این حد محبوب شود و حتی بسیاری را به بازی‌های هاردکور علاقمند کند. در میان عناوین سری سولز که شامل ۴ بازی هستند (دیمونز سولز و ۳ نسخه دارک سولز) بالاترین امتیاز متای کسب شده متعلق به عنوان Dark Souls II است که امتیاز متای ۹۱/۱۰۰ را در اختیار دارد و البته با بسته‌های الحاقی اش ارزش ان بسیار هم بالاتر می‌رود و حق امتیازش بسیار بالاتر از این صحبت هاست!

بازی Mass effect

بدون شک یکی از برترین سه گانه‌های سبک نقش‌آفرینی در تاریخ بازی‌های رایانه‌ای ۳ گانه شاهکار ساخته بایوویر یعنی Mass Effect است. ۳گانه‌ای که هر ۳ بازی ان یک شاهکار بی‌‌نظیر بوده‌اند و به حدی زیبا و بی‌‌نقص هستند که هنوز هم که هنوز است تجربه هر یک از آن‌ها از برترین بازی‌های این نسل نیز لذت بخش‌تر است و نقطه اوج این ۳ گانه بی‌ نظیر بازی دوم آن محسوب می‌شود که موفق گردید خود را به عنوان یکی از چند بازی برتر در تاریخ بازی‌های رایانه‌ای و نه فقط در سبک نقش‌آفرینی، مطرح نماید و امتیاز متای بی‌ نظیر ۹۶ را کسب کند که امتیازی در حد بازی‌های بی‌ تکرار تاریخ مثل بایوشاک است و الحق که نسخه دوم این سری شایسته این امتیاز است.

البته گمان نکنید که دو بازی دیگر این سری نیز دست کمی از بازی دوم دارند و بسیار کم سراغ داریم سه گانه‌ای را که هر ۳ بازی آن متای بالای ۹۰ داشته باشند، اما این ۳ گانه موفق شده است تا چنین افتخاری را کسب کند و بازی اول آن با امتیاز متای ۹۱ و بازی سوم آن با متای ۹۳، یک موفقیت عظیم را در کارنامه یکی از برترین نقش‌آفرینی سازان دنیا یعنی بایوویر ثبت کرده است.

سری مس افکت از آن دست عناوینی است که تجربه آن و در واقع تجربه هر ۳ نسخه آن برای علاقمندان سبک نقش‌آفرینی از واجب نیز واجب‌تر است و قطعا تبدیل به یکی از برترین تجربه‌های هر شخصی که آن‌ها را بازی کرده خواهند شد و همانطور که می‌دانید در بازی‌های نقش‌آفرینی همیشه شخصیت‌های محبوب زیادی وجود دارند که بدون هیچ شکی یکی از برترین، قدرتمندترین، جذاب‌ترین و البته دوست داشتنی‌ترین آن‌ها فرمانده‌ای شریف و با قدرت است به نام فرمانده شپرد در سری مس افکت.

بازی Monster hunter world

Monster Hunter World از همان ابتدا امکان ساخت شخصیتی کاملا مطابق میل بازیکن را برایش فراهم می‌کند که پس از آن وارد مجموعه بسیار گسترده‌ای از ماموریت‌ها خواهید شد. مجموعه‌ای که هرگز خسته‌کننده، تکراری و حوصله‌سربر نمی‌شوند، همراه با تنوع بسیار بالای هیولا‌ها در بازی و منحصر‌به‌فرد بودن مبارزه با هریک از آن‌ها، که قطعا از بارز‌ترین ویژگی‌های Monster Hunter: World است و چه لذتی از این بیش‌تر که می‌توان این کار را همراه با سایر بازیکنان هم انجاد داد؟

Monster Hunter: World همچنین سیستم لوت بسیار خوبی هم دارد و همیشه در بازی آیتم‌هایی به‌دست خواهید آورد که کمک شایانی به شما در قوی‌تر کردن کاراکتر‌تان می‌کنند و البته که آیتم‌های بازی، از نظر طراحی هم واقعا زیبا کار شده‌اند. در مجموع می توان گفت؛ Monster Hunter: World از آن دست بازی‌هایی است که تقریبا در تمامی بخش‌ها، اثری کامل است و کپکام هم پس از انتشار بازی، پشتیبانی بسیار خوبی از آن داشته که نتیجه‌اش جذب بیش‌تر بازیکنان به این تجربه عالی است.

بازی Witcher

فرنچایز شاهکار استودیو لهستانی CD Projekt RED یعنی The Witcher و مخصوصا بازی The Witcher ۳ Wild Hunt یکی از برترین فرنچایز‌ها و برترین عناوین نقش‎آفرینی است که صنعت بازی‎های رایانه‎ای تاکنون به خود دیده است و همچنین نسخه سوم از نظر اکثر منتقدین و گیمر‌ها در سراسر دنیا بازی سال ۲۰۱۵ نیز بود و صد‌ها جایزه بازی سال را از آن خود کرد. همواره و در هر نسخه اصلی این سری محبوب شاهد نقاط قوت بسیار زیادی بوده ایم که باعث شده‌اند هر شماره این بازی تبدیل به یکی از بهترین نقش‌آفرینی‌های زمان خود شوند (اگر نگوییم بهترین) که البته در مورد نسخه سوم بحث فرق دارد و نه تنها بهترین نقش‌آفرینی زمان خود بود بلکه به عقیده بنده بهترین نقش‌آفرینی بود که تاریخ به خود دیده است و برای بنده برترین بازی تمام دوران گیمر بودن.

یکی از اصلی‌ترین دلایل جذابیت عناوین این سری همواره نقش مهم تصمیمات بازیباز در طول بازی و به چالش کشیدن وی برای گرفتن تصمیماتی سخت و دشوار بوده است.

انتهای پیام/تبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ