اینستاگرام

عبور نام نویسی زائران در سامانه سماح از مرز سه میلیون


­مدیر اجرایی ستاد اربعین حسینی گفت : تا امروز سه میلیون و 44 هزار و 587 نفر در سامانه سماح (ساماندهی مشتاقان ایام حضور در اعتاب مقدسه ستاد مرکزی اربعین ) نام نویسی کرده اند.

تبليغ

آقای امیر مرادی در مصاحبه تلفنی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما با بیان اینکه تعداد ثبت نام های قطعی شده دو میلیون و ۹۲۶ هزار و ۱۵۰ نفر هستند، افزود : ۴۸۰ هزار و ۹۴۸ نفر مربوط به استان تهران ، ۳۰۶ هزار و ۴۶۰ نفر استان خوزستان ، ۲۵۱ هزار و ۶۶۱ نفر استان اصفهان ، ۲۴۲ هزار و ۵۵۳ نفر استان خراسان رضوی ، ۱۹۴ هزار و ۶۸۸ نفر استان فارس و ۱۱۲ هزار و ۷۹۲ نفر نیز از استان قم هستند که بیشترین آمار محسوب می شود.
وی با بیان اینکه ۷۲ هزار و ۱۱۷ هزار نفر نیز از اتباع خارجی هستند گفت : با توافق ایران و عراق زائران می توانند از 10 شهریور ( اول محرم) تا 7 آبان (30 صفر) بدون نیاز به تهیه روادید و به شرط ثبت نام در سامانه سماح ، همراه با گذرنامه معتبر برای زیارت اربعین وارد کشور عراق شوند.
آقای مرادی افزود : لغو روادید برای این بازه زمانی است و خارج از این زمان، زائران موظف به تهیه روادید از طریق دفاتر زیارتی هستند ، ضمن اینکه لغو روادید برای یک بار سفر زیارتی است.
مدیر اجرایی ستاد اربعین حسینی گفت : زائران برای پرداخت هزینه های مصوب فقط از طریق درگاه پرداخت الکترونیک سامانه سماح اقدام کنند.
وی با اشاره به اینکه ثبت نام در سامانه سماح ، رایگان و هزینه های دریافتی برای خدمات درمانی و بیمه زائران است ، افزود: مجموعه مبلغ دریافتی برای این خدمات 25 هزار تومان است که در صورت ثبت نام در سایت نیز این هزینه ۲۲ هزار تومان خواهد بود .تبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ