پیشنهاد هیجان انگیز !!!!!!!!!!!!

سامانه دانشی کشورمان بیشتر آموزش محور و کمتر پرورش محور است


رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش گفت: باید از اوقات فراغت به عنوان فرصتی برای پرورش فرزندانمان استفاده کنیم.

تبليغ

به گزارش خبرگزاری شبستان، حجت‌الاسلام و المسلمین عباس محمدحسنی رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش در آیین اختتامیه نخستین جشنواره اوقات فراغت تابستانه خانواده‌های کارکنان ارتش، با بیان اینکه مهمترین رسالت ما خودسازی است، گفت: برخی‌ها در باره ضرورت خودسازی می‌توانند ساعت‌ها سخنرانی کنند، اما در عمل خلاف گفته خود عمل می‌کنند، زیرا خودسازی در عمل بسیار سخت است.

او با بیان اینکه دیگرسازی از خودسازی سخت‌تر است، افزود: برای ساختن خود و دیگران باید دو مولفه در کنار هم قرار بگیرد نخست آموزش و دیگری پرورش است.

نماینده ولی فقیه در ارتش با تاکید بر اینکه نقص مهم سامانه دانشی ما این است که بیشتر آموزش محور و کمتر پرورش است، تصریح کرد: امروز فرزندان ما از لحاظ علمی مراتب بالایی دارند، اما وظایف شرعی خود را نمی‌دانند و این به دلیل نقص در پرورش آن‌ها هست.

حجت الاسلام محمدحسنی خاطرنشان کرد: برای داشتن خانواده موفق و بهشتی باید به آموزش و پرورش توأمان پرداخته شود و استفاده از اوقات فراغت برای پرورش یکی از بهترین بسترهاست.

او ادامه داد: کسانی که در امر آموزش و پرورش کار می‌کنند می‌دانند صد جمله تربیتی در یک کلاس تربیتی نمی‌تواند به اندازه یک کلمه و یا یک جمله تربیتی در اردوی تفریحی موثر باشد. در اوقات فراغت گیرایی و پذیرش فرزندان نسبت به خیرخواهی‌ها بیشتر است.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش با بیان اینکه باید از اوقات فراغت به عنوان فرصتی برای پرورش استفاده کنیم، اذعان کرد: برای اینکه اوقات فراغت برای فرزندانمان کارآمدتر و دارای جذابیت باشد باید اختیاری هدفمند، ایمن، ارزشی، منطبق با معیار‌های عقلی و شرعی و کاشف استعداد‌ها و مایه تجدید انرژی برای پرداختن به ماموریت‌های اصلی و رسمی باشد

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش بر ضرورت اعتماد به جوانان پرداخت و تصریح کرد: ما در طرح‌های فرهنگی مصباح ۲ به ائمه جماعات توصیه کرده ایم که شورای فرهنگی ایجاد و به جوانان اعتماد کنید و در بازدید‌هایی که صورت داده و صورت می‌دهم مشاهده می‌شود هرجایی که به جوانان اعتماد شده وضع آن منطقه نسبت به جا‌های دیگر خیلی بهتر است.

او بر لزوم هم افزایی بین فرماندهی، عقیدتی سیاسی، حفاظت اطلاعات، نمایندگان خانواده‌ها، فرمانده و بسیج شهرک‌ها تاکید و خاطرنشان کرد: خیلی استعداد‌ها وجود دارد که اگر کنار هم جمع شود رویش فرهنگی اتفاق خواهد افتاد.

محمدحسنی با اشاره به تناسب سازی امکانات فرهنگی و تفریحی برای ساکنان شهرک‌های سازمانی است، گفت: انشالله تا یکی دو سال آینده شاهد رشد چشمگیری در ایجاد امکانات رفاهی خواهیم بود./

پایان پیام/50


تبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ