تلگرام

کارگاه آموزشی با موضوع مناسب‌ سازی برای معلولان برگزار می‌شود


بیرجند - ایرنا - مدیرکل بهزیستی خراسان جنوبی خواستار فرهنگ‌سازی بیشتر درباره رفتار با معلولان و جانبازان در جامعه شد گفت: کارگاه آموزشی با موضوع مناسب‌ سازی در دستور کار است.

تبليغ

علی عرب نژاد روز پنجشنبه در نشست ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب‌ سازی که به ریاست معاون عمرانی استاندار خراسان جنوبی برگزار شد افزود: از دستگاه‌های اجرایی درخواست معرفی یک نفر نیرو برای شرکت در این کارگاه را داشتیم اما جای تعجب دارد که تاکنون هیچ دستگاهی نماینده‌ای را معرفی نکرده است.

وی گفت: باید جامعه جایگاه معلولان را در ذهن خود نهادینه کند تا شاهد برخوردهای نابجا با معلولان و جانبازان نباشیم.

شهردار نهبندان نیز در این جلسه با بیان این که تاکنون ۴۹ واحد مسکونی برای معلولان احداث و به متقاضیان تحویل داده شده است گفت: احداث ۱۰ واحد مسکونی در دست انجام است.

محسن بخشی اظهار داشت: تاکنون چهار هزار متر پیاده روسازی و مناسب سازی انجام شده است.

وی با بیان این که در این مسیر برای ناتوان‌ها و سالمندان ۱۰۰ صندلی تعبیه شده است افزود: ایجاد رمپ در تقاطع‌های شهر، اصلاح معابر و نظارت بر اجرای طرح‌های مناسب سازی از دیگر اقدامات انجام شده است.

شهردار نهبندان مناسب سازی تمامی بلوارها و آیلندهای سطح شهر را یادآور شد و گفت: در مورد سرویس بهداشتی به خصوص توالت فرنگی در پارک ورودی شهر نهبندان مشکلات و نارضایتی‌هایی وجود دارد که به دنبال راهکار برای آن هستیم.

وی به وجود چهار هزار و ۳۰۰ سالمند در نهبندان اشاره کرد و گفت: همچنین این شهرستان دارای یک هزار و ۲۰ معلول است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان جنوبی هم از برنامه این اداره کل برای مناسب سازی مجتمع‌های بین راهی خبر داد.

جعفر شهامت گفت: بخشی از کار احداث رمپ برای تردد، سرویس بهداشتی فرنگی و مناسب سازی نمازخانه‌ها انجام شده و بخشی هم در دستور کار است.

۹۸۹۳*۳۰۲۸تبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ