اینستاگرام

آخرین شهید نیروی هوایی ارتش که پاسخ کوبنده‌ای به صدام داد


معاون بازرسی ارتش گفت: یک روز پس از قبول قطعنامه ‌598، عراقی‌ها شروع به بمباران پالایشگاه‌های ایران کردند و شهید اکبری در آن زمان با حمله به پالایشگاه کرکوک، پاسخ صدام را داد.

تبليغ

به گزارش شریان نیوز، سرتیپ دوم منصور ونک درباره شهید عباس اکبری حق مطلب ادا نشده و ایشان گمنام هستند، افزود: در مقطعی از جنگ که اوج بمباران هوایی بود شهید عباس اکبری مسئول گردان تاکتیک بود و همیشه به ما تاکید به آموزش دوباره داشت و این تفکر راهبردی ایشان همین الان جاری است.

ونک ادامه داد: ولایت‌پذیری شهید خلبان عباس اکبری زبان زد بود و در سال ۶۵ در اوج بمباران برخی خلبان‌ها خواستار متقابل به مثل و بمباران عراق بود و ایشان فقط صحبت حضرت امام خمینی (ره) که فرمودند نباید مردم بی‌دفاع را بمباران کنید را تکرار می‌کرد.

معاون بازرسی ارتش سرلشکر شهید عباس اکبری را شجاع برشمرد و گفت: این شهید بزرگوار مجری سخت‌ترین پروازهای برون‌مرزی بود و ایثارگری ایشان نسبت به زیر دست ها در همه زمینه‌ها زبانزد بود.

وی با اشاره به اینکه آخرین شهید نیروی هوایی ارتش شهید عباس اکبری بود، افزود: یک روز پس از قبول قطعنامه ‌۵۹۸، عراقی‌ها شروع به بمباران پالایشگاه‌های ایران کردند و وی در آن موقع پس از حمله به پالایشگاه کرکوک توسط سامانه‌های غربی به شهادت رسید.

ونک ادامه داد: کار ایشان کمتر از کار شهید عباس دوران و عباس بابایی نبود چراکه ۱۸۰۰ ساعت پرواز جنگی داشت، یکی از شاخصه های مهم ایشان رسیدگی به مردم و مستضعفین بود.

معاون بازرسی ارتش اقتدار جمهوری اسلامی را مرهون خون شهدا دانست و تصریح کرد: طبق گفته خود آمریکایی‌ها نیروی انسانی فداکار و کارآمد ما موجب پیشرفت و اقتدار ما در تمام عرصه ها شده است.


تبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ