اینستاگرام

ازدحام زائران در شلمچه عراق


آبادان - ایرنا - نبود وسیله نقلیه در شلمچه عراق موجب ازدحام و سرگردانی زائران ایرانی و خارجی اربعین در این گذرگاه مرزی شده است.

تبليغ

به گزارش خبرنگار ایرنا از شلمچه عراق هزاران نفر از زائران اربعین از چهارشنبه شب تاکنون در مرز شلمچه عراق برای عزیمت به عتبات عالیات با مشکل مواجه شده اند و وسیله نقلیه برای جا به جایی آنها وجود ندارد.

کمبود وسیله نقلیه در مسیر شلمچه - نجف موجب شده تا جمعیت زیادی از زائران هم اکنون در نقطه صفری بین ایران و عراق تجمع کنند.

به دلیل ازدحام جمعیت موکب های مستقر در شلمچه عراق جوابگوی زائران نیستند و از سوی ستاد عتبات عالیات سه کامیون حامل آب آشامیدنی به این منطقه ارسال شده است.

معاون فرهنگی اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد اروند در گفت و گو با خبرنگار ایرنا ضمن تائید سرگردانی تعداد زیادی از زائران در شلمچه عراق اظهار داشت:در حال برنامه ریزی برای اعزام اتوبوس برای جا به جایی زائران به عتبات عالیات هستیم.

قدرت الله طمیمیان گفت:حجم زیاد زائران باعث شده تا ناوگان حمل و نقل عراق نتواند به خوبی به زائران سرویس دهی کند.

از سویی گرمای بالای ۴۰ درجه در شلمچه و ازدحام جمعیت ،زائران را در این گذرگاه مرزی با مشکل مواجه کرده است.

به گزارش ایرنا روند جا به جایی زائران اربعین از شلمچه عراق به نجف اشرف به دلیل کمبود خودرو از چهارشنبه شب تاکنون با کندی مواجه شده است.

هزاران زائر اربعین از شهرهای مختلف کشور و برخی کشورها به دلیل کمبود خودرو برای انتقال از شلمچه عراق به نجف اشرف معطل مانده اند.

حرکت خودجوش زائران اربعین حسینی از روزهای آغازین ماه صفر به سمت گذرگاه های مرزی چذابه در ۱۱۰کیلومتری شمال غرب اهواز و شلمچه در ۱۵کیلومتری غرب خرمشهر شروع شده و در چند روز مانده به روز اربعین شهادت سرور و سالار شهیدان حضرت امام حسین علیه السلام و یاران و اصحاب آن حضرت ، به اوج خواهد رسید.

شلمچه در ۱۵ کیلومتری غرب خرمشهر مهمترین گذرگاه مرزی استان خوزستان برای تردد زائران اربعین حسینی است.

مرز شلمچه میزبان زائران اربعین از اقصی نقاط ایران اسلامی و بسیاری از کشورهاست.

از ابتدای ماه صفر تاکنون بیش از ۳۰۰ هزار زائر اربعین از مرز شلمچه عبور کردند.

۶۰۶۸/۳۰۱۵تبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ