بارش‌های رگباری خراسان رضوی را فرا می گیرد


مشهد- ایرنا- بارش‌های رگباری پراکنده همراه با رعد و برق روز پنجشنبه برخی مناطق نیمه شمالی و نواحی مرکزی خراسان رضوی را فرا می گیرد.

تبليغ

رئیس مرکز پیش بینی اداره کل هواشناسی خراسان رضوی روز چهارشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: بر اساس تحلیل نقشه‌ها و مدل‌های هواشناسی وقوع بارش های رگباری از اوایل روز پنجشنبه با نفوذ جریانات شمالی همراه با وزش باد رخ خواهد داد.

یحیی قاینی پور افزود: طی این مدت با تغییر گرادیان فشار هوا وزش باد در این استان به ویژه نیمه جنوبی آن گاهی شدید همراه با گرد و خاک پیش بینی شده است.

وی با اشاره به روند کاهش دما در خراسان رضوی اظهار داشت: روند کاهش دما که از روز گذشته در این استان آغاز شده است تا روزهای ابتدایی هفته آینده ادامه دارد و طی این مدت میانگین دما در اغلب نقاط استان ۶ درجه کاهش خواهد یافت.

وی با بیان اینکه بیشینه دمای امروز مشهد ۲۹ درجه سلسیوس بود گفت: این رقم برای روزهای پنجشنبه و جمعه به ترتیب ۲۵ و ۲۳ درجه سلسیوس پیش بینی شده است که روز شنبه هفته آینده پنج درجه افزایش یافته و روز یکشنبه آتی از ۲۸ به ۲۴ درجه کاهش می یابد.

قاینی پور افزود: کمینه دمای مشهد نیز طی این مدت از ۱۴ به ۱۰ درجه سلسیوس کاهش خواهد یافت.

وی اظهار داشت: ریوش با کمینه دمای هفت درجه سلسیوس و بردسکن با بیشینه دمای ۳۳ درجه سلسیوس به ترتیب سردترین و گرمترین شهرستانهای استان خراسان رضوی طی ۲۴ ساعت گذشته بوده‌اند.

همچنین بیشترین سرعت وزش باد طی این مدت از ایستگاه هواشناسی خواف با سرعت ۴۰ کیلومتر در ساعت گزارش شده است.

۳۰۲۷/۶۰۵۳تبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ