تشکیل 23 پرونده تخریب و تصرف اراضی ملی در شیروان


بجنورد- ایرنا- رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شیروان گفت: در نیمه نخست امسالٰ 23 فقره پرونده تخریب و تصرف اراضی ملی در این شهرستان خراسان شمالی تشکیل شد که متخلفان به مراجع قضایی معرفی شدند.

تبليغ

مصطفی سیامکی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: گستره تخریب و تصرف های صورت گرفته در سطح بیش از ۱۰ هکتار بوده و همچنین ۶ فقره احکام خلع ید در اراضی ملی این شهرستان صادر شده است.

وی گفت: اراضی ملی که توسط متصرفان یا به منظور انجام کارهای کشاورزی و یا ساخت و سازهای غیرمجاز تصرف می شود، توسط نیروهای یگان حفاظت از منابع طبیعی شناسایی شده و پس از تشکیل پرونده به مراجع قضایی ارسال می شود.

سیامکی افزود: اگر مراجع قضایی به خلع ید این اراضی رای دهند ما آن را از دست متصرفان خارج می کنیم و اراضی مذکور به عرصه منابع ملی برمی گردد.

رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شیروان از دیگر اقدامات این اداره در نیمه نخست امسال را گشت و سرکشی شبانه روزی در سطح ۲۹۰ هزار هکتارٰ، ۴۰ مورد پاسخ به استعلام های عمومی و عمرانیٰ، ۹ مورد پاسخ به استعلام معادن در خصوص اکتشاف و بهره برداری و همچنین توزیع ۲ دستگاه آبکرمگن خورشیدی عنوان کرد.

گستره شهرستان شیروان ۴۰۰ هزار هکتار است که ۲۹۰ هزار هکتار آن به صورت منابع طبیعی تجدید شونده و ۱۱۰ هزار هکتار جزو اراضی مستثنیات قانونی شخصی شامل زمین‌های زراعی، باغ‌ها، جاده‌ها و محوطه‌های روستا و شهرها است.

۷۱۸۶/ ۶۰۴۲تبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ