اینستاگرام

کوخه‌های شکارچیان غیرمجاز در گناوه تخریب شد


گناوه - ایرنا - محیط بانان یگان حفاظت محیط زیست گناوه کوخه‌های شکارچیان غیرمجاز برای صید پرندگان شکاری را کشف و تخریب کردند.

تبليغ

رئیس اداره حفاظت محیط زیست گناوه روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: نیروهای یگان حفاظت این اداره حین گشت زنی در اطراف روستاهای قلعه حیدر، چاهک، چاه شور و مال قاید بخش مرکزی، محل کوخه شکارچیان را شناسایی و کشف کردند.

محمد تولیده افزود: در عملیات کشف این کوخه‌ها ۲ شکارچی شناسایی شده و از محل متواری شدند و یک دستگاه موتورسیکت از آنان کشف و ضبط شد.

وی اظهار داشت: در ادامه گشت زنی ماموران، هشت قطعه قمری و ۲ بهله دلیجه کشف و در طبیعت رها سازی و ۶ حلقه تو صید نیز جمع آوری شد.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست گناوه بیان کرد: با توجه به اینکه شهریور تا آبان ماه هر سال فصل کوخه نشینی شکارچیان غیرمجاز پرندگان شکاری در این منطقه است، محیط بانان یگان حفاظت در این ایام گشت و کنترل های مستمر انجام می‌ دهند.

کوخه نشینی نوعی روش برای صید پرندگان شکاری است که همرمان با فصل مهاجرت ، سودجویان دست به کار شده و برای زنده‌گیری و فروش آن‌ها به کشورهای حوزه خلیج فارس کوخه می‌نشینند و دام پهن می‌کنند.

کوخه که در اصطلاح محلی در استان بوشهر به آن ˈکوختˈ گفته می شود، گودالی است به عمق بیش از یک متر که در زمین حفر و سقف آن به صورت قوسی شکل با سوراخ هایی برای دیدن جلو و اطراف پوشانده می شود.

در جلوی کوخه سه رشته تورپهن می شود و شخص کوخه نشین با قرار گرفتن دراین گودال و طعمه قراردادن پرندگانی نظیر کبوتر و قمری اقدام به جلب پرندگان شکاری نظیر بالابان و بحری کرده و درنهایت پرنده گرفتار در تور را صید می کنند.

شهرستان گناوه در شمال استان بوشهر واقع است.

۶۰۴۳/۶۱۶۴تبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ