پیشنهاد هیجان انگیز !!!!!!!!!!!!

4350 تن بذر گندم و جو در استان سمنان آماده توزیع است


سمنان- ایرنا- مدیر تعاون روستایی استان سمنان گفت: چهار هزار و 350 تن بذر گندم و جو برای کشت این محصولات راهبردی در اراضی کشاورزی استان سمنان در سال زراعی 99-98 آماده توزیع است.

تبليغ

احسان عباسپور عصر چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: در سال زراعی جاری سه‌ هزار و ۱۰۰ تن بذر گندم و یک‌هزار و ۲۵۰ تن بذر جو به ازای یک کیلوگرم به ترتیب با ۲۶ هزار و ۵۰۰ ریال و ۲۶ هزار ریال در استان سمنان توزیع می شود.
وی خاطر نشان کرد: ۹ قلم گندم برای کشت در اراضی کشاورزی استان سمنان تهیه شده است و در روزهای آینده طرح توزیع این محصولات در مناطق سردسیری و گرمسیری استان آغاز می‌شود.
مدیر تعاون روستایی سمنان با بیان اینکه این استان در تامین و تولید بذر گندم و جو خودکفا است، گفت: تاکنون ۶ هزار و ۵۰۰ تن بذر کلزا برای کشت در اراضی کشاورزی استان خریداری شده است.
عباسپور تصریح کرد: پیش بینی می شود با فروش این میزان بذر در ۴۰ هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان گندم و جو کشت شود.
وی اضافه کرد: همچنین در سال زراعی جاری در یک‌هزار و ۵۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی استان کلزا کشت می شود و قیمت بذر وارداتی کلزا به ازای یک کیلوگرم ۵۰۰ و ۲۵۰ هزار ریال متفاوت است.
مدیر تعاون روستایی استان سمنان گفت: کشت جو، گندم و کلزار در روزهای آینده در استان آغاز می شود و عملیات کاشت تا پایان ماه آذر ادامه می یابد.
در استان سمنان ۴۵ هزار بهره بردار و ۱۹۸ هزار هکتار اراضی کشاورزی وجود دارد.
۱۰۸ تعاونی و اتحادیه در چهار گروه تولیدی، روستایی، زنان و کشاورزی در استان سمنان فعال است که بیش از ۶۶ هزار نفر عضو تعاونی های روستایی استان هستند.
۷۳۳۹/۷۴۰۸تبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ