اینستاگرام

وضعیت اسکان و تغذیه زائران در قصرشیرین بسیار مناسب است


قصرشیرین- ایرنا- استاندار کرمانشاه گفت: خسروی قدیمی‌ترین و بهترین مرز برای تردد زائران به عتبات عالیات بوده و هم اکنون نیز با اقدام‌های صورت گرفته وضعیت اسکان و تغذیه در شهرستان قصرشیرین برای خدمات‌رسانی به زائران اربعین بسیار مناسب است.

تبليغ

به گزارش خبرنگار ایرنا، هوشنگ بازوند روز چهارشنبه در جلسه ستاد هماهنگی اربعین حسینی در محل پایانه مرز رسمی خسروی، با حضور رئیس جمعیت هلال احمر کشور، افزود: روز گذشته هفت هزار تن از این مرز عازم عتبات عالیات در عراق شدند و از روز نخست بازگشایی قرارگاه اربعین در این مرز رسمی مستقر و تمامی خدمات لازم برای زائران در این مرز فراهم شده است.

وی از تلاش های فرماندار قصرشیرین، رئیس قرارگاه اربعین مرز رسمی خسروی و نهادهای نظامی و دیگر مسئولان ستاد اربعین در رابطه با خدمات رسانی به زائران قدردانی کرد.

استاندار کرمانشاه گفت: موکب ها هم اکنون در قصرشیرین و مرز خسروی مستقر شده و خدمات لازم را به زائران ارایه می دهند و همچنین پارکینگ ها نیز برای استفاده زائران آماده است.

بازوند در ادامه از تلاش های علی اصغر پیوندی رئیس جمعیت هلال احمر ایران در رابطه با خدمات رسانی در جریان زلزله غرب کرمانشاه و در امر بازگشایی مرز خسروی قدردانی کرد.

فرهاد تجری نماینده مردم قصرشیرین، سرپل ذهاب و گیلانغرب در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: از تمامی دستگاه ها و نهادهای نظامی و مسئولانی که در امر خدمات رسانی به زائران شبانه روزی تلاش می کنند قدردانی می کنم.

امام جمعه قصرشیرین نیز با قدردانی از تلاش های تمامی مسئولان در امر بازگشایی مرز خسروی، گفت: اربعین حسینی یک حرکت الهی و موج ولایی در بین مردم است که به امر ولی امر مسلمانان جهان وارد عرصه می شوند و میلیونی به سمت کربلا حرکت می کنند.

حجت الاسلام علی ملکی افزود: اربعین حسینی قدرت ولایت در جهان است و در این رابطه از مردم قصرشیرین و استان کرمانشاه که بی نظیر عمل کردند و پای کار آمدند و شور حسینی را به نمایش گذاشتند قدردانی می کنم.

وی از حضور ۱۲۰ روحانی در امر تبلیغ در ایام اربعین حسینی در شهرستان قصرشیرین و مرز خسروی خبرداد.

عزیمت زائران اربعین حسینی از مرز رسمی خسروی روز پنجشنبه ۱۱ مهرماه به درخواست مسئولان عراقی متوقف و از روز دوشنبه پانزدهم مهرماه از سرگرفته شد.
امسال چهار مرز خسروی، مهران، چذابه و شلمچه برای تردد زائران اربعین حسینی باز است.
مرز خسروی به عنوان نزدیکترین مسیر عبور زوار عتبات‌ عالیات به عراق پس از سال‌ها انتظار ۱۵ شهریور امسال با حضور وزرای کشور ایران و عراق بازگشایی شد، به همین علت مسئولان استان تمام تلاش خود را برای میزبانی هرچه بهتر از زوار به کار گرفته‌اند.
مرز خسروی نزدیکترین نقطه از کشورمان به بغداد پایتخت عراق ۱۹۰، نجف ۳۸۰، کربلا ۳۰۰، کاظمین ۲۰۳ و سامرا ۳۲۶ کیلومتر فاصله دارد، عملیات ساخت پایانه بین المللی مرز خسروی از سال ۷۷ در نقطه صفر مرزی آغاز شد و در سال ۸۱ با ۷۵ میلیارد ریال اعتبار به بهره برداری رسید.
براساس اعلام ستاد اربعین کشور، خدمات‌دهی به زائران در قالب موکب‌ها در داخل کشور از ۱۳ تا ۳۰ مهرماه و در داخل عراق از ۱۶ تا ۲۷ مهر برنامه‌ریزی شده است.
شهرستان قصرشیرین دارای ۱۴ واحد اقامتی شامل هتل و مهمانپذیر درجه یک تا سه با ۳۲۲ اتاق و یک هزار و ۲۰۰ تخت است که بیشتر این اماکن در اوایل دهه ۸۰ ساخته شده است تا زائران عتبات عالیات در مسیر تردد خود به عراق یک شب را در این منطقه مرزی اقامت داشته باشد.
قصرشیرین در غرب کرمانشاه با ۲۷ هزار تن جمعیت، بیش از ۱۸۶ کیلومتر مرز با عراق دارد و در امتداد این مرزهای طولانی، ۲ مرز رسمی خسروی و پرویزخان قرار دارد که اولی هم مرز با حوزه حکومت مرکزی (بخش عربی) و دومی هم مرز با اقلیم کردستان عراق است.
مرز خسروی در ۲۰ کیلومتری شهر قصرشیرین واقع شده است.
۸۰۶۶/۳۰۱۲تبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ