پیشنهاد هیجان انگیز !!!!!!!!!!!!

ظرفیت حوضچه آرامش دروازه قرآن شیراز افزایش یافت


شیراز-ایرنا-شهردار شیراز گفت: ظرفیت حوضچه آرامش دروازه قرآن با 36 هزار متر مربع کف برداری، بیش از دو برابر شده است.

تبليغ

حیدر اسکندرپور چهارشنبه در حاشیه بازدید از بالا دست و حوضچه آرامش دروازه قرآن در جمع خبرنگاران افزود: اقداماتی که شهرداری شیراز در محدوده بالا دست دروازه قرآن و به منظور ایمن سازی شهری و افزایش تاب آوری آن در برابر سیل با نظر مشاور در حال انجام است به دو دسته اقدامات بلند مدت و کوتاه مدت تقسیم می شود.

شهردار شیراز افزایش دو برابری ظرفیت حوضچه آرامش دروازه قرآن و ایجاد بندهای سنگی مختلف به منظور کاهش سرعت آب را از جمله اقدامات کوتاه مدت دانست و افزود: با این اقدامات تلاش داریم میزان و سرعت آب ورودی به لوله دروازه قرآن کاهش یابد و طی دو هفته آینده عملیات اجرایی آن به اتمام می رسد.

وی در این بازدید که با همراهی شهردار منطقه ۳ شیراز و مشاور پروژه انجام شد، اضافه کرد: با کف برداری های انجام شده ظرفیت حوضچه آرامش دروازه قرآن حدود ۳۶ هزار متر مربع افزایش یافته که این میزان برابر با ۶ هزار و ۵۰۰ کامیون خاکبرداری است.

شهردار شیراز اقدامات بلند مدت برای افزایش ایمنی مسیل دروازه قرآن را ایجاد سدهای خاکی در بالا دست و تعبیه یک لوله انتقال آب جدید در زیر دروازه قرآن و کنار لوله قبلی دانست و گفت: اقدامات بلند مدت براساس نظر مشاور پروژه و پس از تصویب توسط مراجع ذی صلاح به ویژه سازمان آب منطقه ای فارس انجام می شود.

اسکندرپور ضمن تشکر از دادستانی شیراز به علت پشتیبانی و پیگیری هایی که در راستای هماهنگی دستگاه های مختلف برای اجرای اقدامات بالادست دروازه قرآن انجام داده است، افزود: از سازمان آب منطقه ای فارس انتظار دارم که بخشی از مسیر حوزه آبریز دروازه قرآن و بستر رودخانه که توسط باغچه محدود شده را بازسازی کنند تا این مسیر به صورت کامل باز و با اقدامات دستگاه قضایی و سازمان آب منطقه ای فارس بازسازی مسیر انجام شود.

سیل پنجم فروردین ماه ۹۸ در محل دروازه قرآن شیراز موجب کشته شدن ۲۱ نفر و مصدومیت ده‌ها نفر دیگر شد و همچنین میلیاردها تومان خسارت مالی به بار آورد.

۹۸۷۳ / ۲۰۲۷تبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ