اینستاگرام

جابه‌جایی زائران از چذابه تا العماره با 150 اتوبوس ایرانی


اهواز - ایرنا - مقامات مرزی عراق در نشست مشترک روزچهارشنبه با مسئولان مرزی و محلی ایرانی ، با پیشنهاد انتقال 150 دستگاه اتوبوس از مرز چذابه به منظور جابه‌جایی زائران اربعین حسینی از مرز شیب عراق تا شهر العماره مرکز استان میسان این کشور موافقت کردند.

تبليغ

به گزارش خبرنگار ایرنا، با موافقت طرف عراقی با انتقال اتوبوس های ایرانی به عراق از طریق مرز چذابه ، سرعت انتقال زائران اربعین حسینی به کربلای معلی و نجف اشرف شتاب خواهد گرفت.
فرماندار دشت آزادگان در این پیوند به خبرنگار ایرنا گفت: کاروان اتوبوس های ایرانی از فردا پنجشنبه ۱۹مهر با عبور از مرز چذابه (شیب عراق) کار انتقال زائران ایرانی اربعین حسینی را به شهر العماره که حدود ۷۰ کیلومتر با نقطه صفر مرزی چذابه فاصله دارد شروع می کنند.
حمید سیلاوی با اشاره به جمعیت زیاد زائران اربعین حسینی و کمبود خودروهای عمومی عراق در مرز چذابه(شیب عراق) بیان کرد: کار جابهجایی زائران اربعین تا شهر العماره توسط اتوبوس های ایرانی تا هرزمان که نیاز باشد ادامه می یابد.
وی با اشاره به هماهنگی و تعامل نزدیک مسئولان مرزی ، سیاسی و محلی ۲ کشور در مرز چذابه گفت: نشست های مشترک مرزی به منظور رفع مشکلاتی که در تردد زائران اخلال ایجاد می کند به صورت منظم برگزار می شود.
در ماه های اخیر جلسات مختلفی با مسئولان مرزی و سیاسی ۲ کشور در پایانه مرزی چذابه ایران و شیب عراق به منظور ایجاد هماهنگی لازم برای تردد روان و آسان زائران اربعین برگزار شده است.
چذابه در ۱۱۰ کیلومتری شمال غرب اهواز یکی از گذرگاه های رسمی و بین المللی برای تردد زائران ۲ کشور ایران و عراق است.
تا صبح روز چهارشنبه ۱۱۴ هزار زائر از پایانه مرزی چذابه به کربلای معلا و نجف اشرف مشرف شدند.
پیش بینی شده با حذف روادید برای زائران اربعین حسینی در امسال، شمار زائران ایرانی اربعین از ۲ میلیون زائر پارسال، افزایش قابل ملاحظه ای یابد.
شلمچه در ۱۵ کیلومتری غرب خرمشهر یکی دیگر از گذرگاه های رسمی عزیمت زائران اربعین حسینی در خوزستان است.
۶۰۶۵ / ۶۰۳۷تبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ