ریاض علی فرحانی امروز در گفت و گو با خبرنگار برنا در آبادان با بیان اینکه فراخوان جشنواره از مرداد ماه تا کنون در دسترس قرار گرفته است، اظهار کرد: تمامی فعالان عرصه رسانه های مناطق آزاد کشور و استان خوزستان اعم از "مکتوب، خبرگزاری ها و پایگاه های خبری"دارای مجوز فعالیت از معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می توانند آثارشان را در بخش ها و محورهای اعلام شده در فراخوان جشنواره، به دبیرخانه ارسال کنند.

او گفت: بخش استانی فعالان عرصه رسانه خوزستان"مکتوب، خبرگزاری ها و پایگاه های خبری" دارای مجوز فعالیت از معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز می توانند در محورهای اعلام شده شرکت کنند.

دبیر اولین جشنواره و نمایشگاه مطبوعات و رسانه اروند تصریح کرد: این جشنواره با هدف تقویت تعامل بین رسانه های استان با دستگاه های اجرایی و مراکز صنعتی و اقتصادی مستقر در منطقه آزاد اروند، کمک به توسعه فضای رسانه ای و تقویت جایگاه مطبوعات و رسانه های منطقه در آذر ماه سال جاری برگزار خواهد شد.

فرحانی با اشاره به اینکه آثار ارسالی در هر بخش باید در دوره زمانی ۹۷/۰۱/۰۱ تا ۹۸/۰۷/۱۵ منتشر شده باشند، توضیح داد: آثار ارسالی باید به نام منتشر شده باشد."برای آثار منتشره فاقد نام، تایید صاحب اثر از سوی مدیر مسوول الزامی است" همچنین هر متقاضی خوزستانی می تواند دو محور از بخش اصلی(هر محور حداکثر ۳ اثر) و ۱ موضوع از بخش ویژه اروند(حداکثر ۲ اثر) را برای ارسال اثر انتخاب کند. متقاضیان شرکت در بخش ملی نیز می توانند(حداکثر ۲ اثر) ارسال کنند.

او با بیان اینکه آثار منتشر شده بخش استانی الزاما باید مرتبط با منطقه آزاد اروند و با موضوع شهرهای آبادان و یا خرمشهر باشد. در بخش ویژه ۱ (اروند) نیز همچون بخش استانی فقط فعالان رسانه های استان خوزستان مجاز به ارسال اثر هستند. بخش ملی(مناطق آزاد) نیز مختص تمامی فعالان رسانه‌ای کشور است و محدودیت ندارد.

دبیر اولین جشنواره و نمایشگاه مطبوعات و رسانه اروند با اشاره به اینکه مطالب مربوط به مطبوعات لغو مجوز شده، فاقد مجوز و همچنین بولتن‌های داخلی ادارات یا وبلاگ ها امکان شرکت در جشنواره را ندارند، اضافه کرد: متقاضیان شرکت در جشنواره از ۱۶ الی ۳۰ مهر ماه ۹۸ فرصت دارند با مراجعه به سایت Arvand.pressfestival.ir آثار خود را بارگذاری کنند.

فرحانی در پایان افزود: داوری آثار از یکم الی پانزدهم آبان سال جاری توسط اساتید دفتر مطالعات و برنامه ریزی رسانه ها انجام می شود.

لازم به ذکر است که طبق گاه شمار جشنواره مراسم معرفی و تقدیر از برگزیدگان آذر ماه سال جاری برگزار می شود.

در همین راستا علاقمندان برای کسب اطلاع بیشتر می توانند از طریق شماره تماس 06153535227 در وقت اداری تماس حاصل نمایند.