اینستاگرام

چرا میزان دوندگی ملاک برتری یک تیم نیست؟/ نگاهی به ادعای کالدرون در پرسپولیس


برخلاف تصور عامه لزوما دوندگی بالا در یک مسابقه منجر به برتری نمی‌شود.

تبليغ

برخلاف تصور عامه لزوما دوندگی بالا در یک مسابقه منجر به برتری نمی‌شود.

به گزارش ایلنا، یکی از فاکتورهای مهم در فوتبال که همیشه در مورد آن بحث می‌شود میزان دوندگی بازیکنان یک تیم است که جزو موارد مهم آنالیز محسوب می‌شود.

این آمار، میانگین کل دوندگی تیمها در فصل 2016-17 لیگ قهرمانان اروپا است که گروه ناظران فنی یوفا آن را منتشر کرده است.

برای چند فصل اخیر میانگین کل دوندگی در لیگ قهرمانان اروپا کمتر از 118 کیلومتر است. به طور متوسط 11.8 کیلومتر برای هر بازیکن با در نظر گرفتن اینکه دروازه بانها به دلیل ماهیت عملکردی متفاوت در این تقسیم بدنی حساب نمی‌شوند. اما این میانگین کل دوندگی است و تیمهای زیادی وجود داشته اند که رکورد بیشتر از 120 کیلومتر را در یک بازی ثبت کرده اند. برای نمونه آتلتیکو مادرید در همان فصل 2016-17 در بازی مقابل مقابل بایرن 124 کیلومتر دوندگی را ثبت کرد.

به طور میانگین 12.4 کیلومتر برای هر بازیکن؛ ولی آیا میزان کل دوندگی شاخص دقیقی برای تعیین وضعیت بدنی یک تیم فوتبال است؟ نه!

لیورپول در فصل پیش قهرمانان (2018-19) میانگین 110 کیلومتر دوندگی را ثبت کرد و با این میزان دوندگی در میان 32 تیم حاضر در لیگ قهرمانان در رتبه ی 18 ام قرار دارد (تصویر سوم). در واقع میانگین کل دوندگی عامل اساسی برای تعیین کیفیت جسمانی یک تیم نیست و فاکتورهای بسیار مهمتری برای این سنجش وجود دارد.

پوریا جراحیتبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ