اینستاگرام

اقدامات بدیع در سازمان دانشجویان، ثمرات چشمگیری داشته است


گروه دانشگاه ــ معاون فرهنگی و ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان در گردهمایی مدیران شعب سازمان دانشجویان گفت: به بار نشستن ایده تأسیس سازمان دانشجویان، باعث شکل‌گیری کار‌های بدیعی شد که هنوز هم آثار و ثمرات آن را در کشور شاهد هستیم.

تبليغ

به گزارش ایکنا؛ عبدالحمید احمدی، معاون فرهنگی و ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان در چهارمین گردهمایی مدیران شعب سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی که امروز چهارشنبه، ۱۷ مهرماه در سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور برگزار شد، در سخنانی با بیان اینکه جهاددانشگاهی دوره‌های فعالیتی مختلفی را سپری کرده و در طول این سال‌ها، سطح توقع در بین مجموعه جهاد بالا رفته است، اظهار کرد: یکی از اتفاقات قابل توجه در مجموعه جهاددانشگاهی در دوره‌های مدیریتی گذشته، بازسازی اساسی در ساختار و منابع این نهاد بود که هم به احیای تفکر و فرهنگ جهادی کمک کرد و هم حرکت گسترده‌ای در همه بخش‌ها و واحد‌های جهاددانشگاهی به منظور رشد و پویایی و بالندگی این نهاد را فراهم کرد. در همین راستا به طور ویژه در تمامی حوزه‌های آموزشی، فرهنگی و ... به وجود آمد و ابتکارات و نوآوری‌هایی را شاهد بودیم که برای نخستین‌بار در کشور مطرح شده بود.

وی ادامه داد: حاصل تلاش همه‌جانبه و حضور ایثارگران و همکاران جهادی در همه بخش‌ها، کارِ نوآورانه و بدیع و به معنای واقعی کلمه جهادی بود. شب و روز نشناختن و همه ظرفیت‌ها را معطوف پیشبرد برنامه‌ها کردن و فرصت دادن به نیرو‌های علاقه‌مند به کار و فعالیت در جهاد، از مهمترین روحیات و ویژگی‌های فعالان جهادگر بوده است. همه این‌ها حاصل اراده‌ای جمعی بوده است.

احمدی افزود: هیچ‌گاه امکانات، منابع، بودجه و نیروی انسانی از قبل مهیا نبود که بعد از آن یک سازمانی تأسیس شود. همه‌چیز با روحیه جهادی و بدون دریافت یک ریال پول یا داشتن یک اتاق و بدون کمترین تجهیزاتی شروع شد.

وی گفت: ایده تأسیس سازمان دانشجویان هم به گونه‌ای به بار نشست که در آن مجموعه‌ای از کار‌های بدیع شکل گرفت که آثار و ثمرات آن را در کشور شاهد هستیم.

معاون فرهنگی وزیر ورزش بیان کرد: وجه تمایز جهاددانشگاهی با سایر بخش‌ها در مقاطع مختلف زمانی و دورا‌ن‌های متعدد، میدان دادن به جوانان و دانشجویان و مشارکت دادن و اعتماد به آن‌ها بوده است. اگر می‌خواهیم در جامعه و دانشگاه ما حرکت جهادی و برنامه‌های جهادی وجود داشته باشد، باید بتوانیم مشارکت جوانان و دانشجویان را داشته باشیم. در مجموعه جهاد، نیرو‌هایی وجود دارند که هر کدام از آن‌ها در هر کجای کشور مسئولیت بگیرند، می‌توانند تأثیرگذار و تحول‌گرا باشند. امیدوار هستیم این روند حرکتی جهاددانشگاهی که برخواسته از اندیشه و تفکر حضرت امام(ره) بود، همچنان ادامه پیدا کند و شاهد رویش‌های بیشتری باشیم.
انتهای پیام


تبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ