اینستاگرام

پست باید فرآیند مکانیزه سازی را آغاز کند


تهران- ایرنا- وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در مراسم روز جهانی پست اعلام کرد: پست باید به سمت استفاده از فناوری روز دنیا حرکت و فرآیند مکانیزه سازی را آغاز کند.

تبليغ

محمدجواد آذری جهرمی عصر روز چهارشنبه در مراسم روز جهانی پست گفت: من این روزها به واسطه نامه نوشتن دوستان زیادی در سراسر ایران دارم که همگی بدون واسطه و راحت مطالب خود را می نویسند و برای من می فرستند، در این فضای نامه نگاری جدای از فناوری هایی که امروز است، حرف ها شفاف تر، فکر شده تر و با احساس تر منتقل می شود.

وی افزود: خط نشان‌دهنده شخصیت آدمها است و راز نامه های پستی همین است، رویکرد من بعد از باز کردن این راه ارتباطی با مردم تغییر کرده و نوع توجهم به مسائل متحول شده است. پست گنجینه بزرگی برای وزارت ارتباطات است. البته در تمام دنیا این است و ما باید قدر این ارزش بزرگ را بدانیم و باید در این راستا برای مردم خدمت دهی مناسب و با کیفیت را مدنظر قرار دهیم.
وی اظهار داشت: در این عصر نامه رسان باید با فناوری نامه را به خانه ها تحویل دهد، شیوه ای که شرکت پست با بخش خصوصی الوپست انجام می دهد، باید مداوم باشد و ارتقاء یابد.
وزیر ارتباطات با اشاره به اینکه تمبر یکی از رسانه های مهم فرهنگی در کشور گفت: حفظ آن نیاز به تلاش جدی تر دارد، زمانی که بچه بودیم، برای جمع کردن تمبر بین ما رقابت بود و سرگرمی بزرگی برای ما محسوب می شد، مکان های تاریخی و میراث های ماندگار بسیاری داریم که می توانیم با تمبر آن را به تمام دنیا ارسال کنیم، اینها سبقه تاریخی دارند. زمانی که تمبرهای مختلف چاپ و در دنیا منتشر می شود و در کلکیسیون های دنیا قرار می گیرد می تواند فرهنگ غنی کشور را نشان دهد.
وی اشاره کرد: اکنون وضعیت تمبر نیاز به بازنگری دارد اما به نظر من تمبر باید به چرخه های پستی ما برگردد، باید این گنجینه را حفظ کرد و به آنها بها داد، اولین خواهش من این است که احیای تمبر به صورت جدی در دستور کار قرار گیرد.
آذری جهرمی اظهار داشت: اعتراضات زیادی در خصوص تغییر لگوی پست به من ارجاع داده شد، نشان یک شرکت پیشینه تاریخی آن است. در این حوزه برای تغییر لگوی شرکت ملی پست انتقاداتی مطرح شد که جای توجه دارد. نمی گویم که نظر خود را عوض کنید اما به انتقادات توجه کنید، برخی از این مسائل مربوط به هزینه ای است که تغییر لگو روی لباس ها، ماشین ها و ادارات تحمیل می کند، منتقدان را دعوت کرده و پای صحبت های آن ها بنشینید.
وزیر ارتباطات گفت: در گرامیداشت هفته فضا نیز تاکید کردم، همواره دوست دارم بزرگ فکر کنم و به زیر مجموعه خود نیز می گویم بزرگ فکر کنند. یکی از فکرهای بزرگی که می شود در این بین انجام داد فرآیند مکانیزه سازی مبادلات در برخی مراکز است، دنیا برای انتقال بسته های پستی به سمت فناوری رفته است و ما نیز باید این مقوله را در پست جدی بگیریم.تبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ