پیشنهاد هیجان انگیز !!!!!!!!!!!!

اکوادور؛ اعتراض به حذف یارانه ها و گرانی سوخت (+عکس) / بازداشت صدها معترض / زخمی شدن 60 پلیس


دولت اکوادور اعلام کرده به دلیل وام 4 میلیارد و 200 میلیون دلاری‌اش از صندوق بین‌المللی پول مجبور اعمال سیاست ریاضتی است.

تبليغ

هم زمان با اعلام تصمیمات دولت اکوادور مبنی بر حذف یارانه سوخت در هفته گذشته، تظاهرات و ناآرامی در بسیاری از شهرهای این کشور آغاز شد و تا کنون ادامه دارد.

به گزارش عصر ایران به نقل از الجزیره، دولت اکوادور خواهان حذف یارانه سوخت و انرژی از جمله برق است. کارمندان و صاحبان کسب‌و‌کار در بخش حمل و نقل این کشور از این سیستم آسیب دیده و با مخالفند. آنها در روزهای اخیر با اعتصاب و تظاهرات، حمل و نقل کشور را مختل کردند. به دلیل انسداد جاده‌ها و اعتراضات گسترده، قفسه بسیاری سوپرمارکت‌ها خالی شده است.

در بسیاری از شهرهای اکوادور، مردم معترض با ساختن سنگر با استفاده از درختان بزرگ، چند تن سنگ و لاستیک، جاده‌های منطقه را به طور کامل مسدود کردند.

در هفته گذشته درگیری مردم و پلیس زخمی‌های زیادی برجای گذاشته است/ عکس: رویترز

به گزارش رویترز تاکنون صدها نفر براساس اعتراضات روزهای گذشته بازداشت شده و حدود 60 پلیس و بیش از 15 معترض نیز زخمی شده‌اند.

مخاطب بیشتر اعتراضات کنونی، دولت "لنین مونرو" رئیس جمهوری اکوادور است. مونرو نیز به دلیل ناآرامی‌های کنونی سفر هفته آینده خود به آلمان را کنسل کرده است.

پلیس با گاز اشک‌آور و آب پرفشار خواهان پراکنده کردن جمعیت شده است/ عکس: رویترز

رئیس جمهوری اکوادور در خیابان‌های پایتخت این کشور "وضعیت فوق‌العاده" اعلام کرد و مدیریت اعتراضات را به ارتش سپرد.

براساس قانون "وضعیت فوق‌العاده" دولت اکوادور می‌تواند محدودیت‌های بیشتری را در کشور ایجاد کرده و نیروهای بیشتری را در سطح شهرها حاکم کند.

دولت اکوادور اعلام کرده به دلیل وام 4 میلیارد و 200 میلیون دلاری‌اش از صندوق بین‌المللی پول مجبور اعمال سیاست ریاضتی است.

دولت تا کنون برای پراکنده کردن معترضان از گاز اشک‌آور و آب پرفشار استفاده کرده است.

عکس‌های زیر از خبرگزاری رویترز انتخاب شدند/ این تصاویر بسته شدن خیابان‌ها توسط معترضان با خودرو لاستیک، درگیری پلیس و معترضان، خالی بودن قفسه‌های سوپر مارکت، بازداشت برخی از معترضان، تجمع خیابانی، پلیس سوارکار ضدشورش و شلیک گاز اشک آور را خواهید دید.

ورود معترضان به پارلمان ملی اکوادور

تظاهرات مردم و نیوهای پلیس در ساختمان پارلمان ملیتبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ