پیشنهاد هیجان انگیز !!!!!!!!!!!!

فلسطین|مقدمات سفر هیئت کمیته انتخابات به غزه/ فراخوان جدید مقاومت برای حمایت از مسجدالاقصی و اسیران


گروه‌های مقاومت فلسطین امروز چهارشنبه از قشرهای مختلف مردم فلسطین خواستند فعالیت‌های مربوط به پشتیبانی اسیران قهرمان در بند اشغالگران قدس را افزایش داده و از مسجدالاقصی در برابر تجاوزگری صهیونیست‌ها دفاع کنند.

تبليغ

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، گروه‌های مقاومت فلسطین در بیانیه‌ای، قشرهای مختلف مردم را به تشدید فعالیت‌های مربوط به پشتیبانی اسیران قهرمان دعوت کردند، اسیرانی که حماسه قهرمانی را در رویارویی با اداره زندان‌های رژیم صهیونیستی ترسیم کرده‌اند. گروه‌های مقاومت تصریح کردند آزادی اسیران در راس اولویت‌های مقاومت است و ما به وعده آزادی آنها در آینده نزدیک جامه عمل خواهیم پوشاند.

این گروه‌ها در بیانیه خود از مردم قدس و کرانه باختری و مناطق اشغالی 1948 خواستند برای دفاع از مسجدالاقصی و مقدسات اسلامی در برابر تجاوزات روافزون صهیونیست‌ها به پا خیزند و رویارویی با اشغالگران برای برهم زدن و مختل کردن محاسباتش را تشدید کنند.

گروه‌های مقاومت فلسطین بر موضع ثابت خود در قبال راهپیمایی‌های بازگشت و شکستن محاصره نوار غزه تا تحقق تمام اهداف آن تاکید و از تلاش‌های هیئت عالی ملی برای رهبری این راهپیمایی‌ها و همچنین تلاش‌های قشرهای مختلف مردم و مشارکت موثر آنها در این راهپیمایی‌ها و تقویت گزینه مقاومت در تمام اشکال آن تمجید کردند.

بر اساس این بیانیه، گروه‌ها فلسطینی بر اهمیت پایبندی به اراده ملی فلسطینی که در دیدگاه و ابتکار اخیر هشت گروه فلسطینی تجلی یافت که خواستار برگزاری انتخابات فراگیر فلسطینی در سطح ریاست و مجلس قانونگذاری شده است، تاکید کرده است .

بر اساس گزارش فلسطین الیوم، این گروه‌ها، ابتکار اخیر را ایستگاهی برای پشت سر گذاشتن شکاف و دودستگی و شراکت ملی دانستند. گروه‌های مقاومت بار دیگر با عادی‌سازی روابط که هدف از آن قرار دادن رژیم صهیونیستی به عنوان جزء عادی در منطقه است، مخالفت کرده و تاکید کردند هرگز کسانی را که در خصوص فداکاری‌های ملت ما و رنج آنها کوتاهی و سهل انگاری کند و برای کسب منافع حزبی و شخصی به زیان حقوق و اصول ملت تلاش کند، نخواهند بخشید.

گروه‌های مقاومت همچنین قشرهای مختلف امت اسلام را به انجام مسئولیت‌های خود در خصوص مسئله مرکزی یعنی فلسطین و حمایت از ملت فلسطین و مقاومت آن که از کرامت و مقدسات امت اسلام دفاع می‌کند، دعوت کردند.

بر اساس این بیانیه، گروه‌های مقاومت در خصوص اردوگاه‌های آوارگان فلسطینی در لبنان از ایستادگی آوارگان در لبنان که با تلاش‌های پیشبرد طرح معامله قرن مقابله می‌کنند، تمجید و تاکید کردند همه جهانیان باید بدانند که آوارگان ما در هر جایی که حضور دارند، تا زمان آزادسازی کامل سرزمین فلسطین و تحقق بازگشت، میهمان آنها هستند.

محکوم شدن یک اسیر فلسطینی به 18 سال زندان

هیئت امور اسیران و آزادگان فلسطینی از حکم دادگاه رژیم صهیونیستی در محکوم کردن یک اسیر فلسطینی به 18 سال حبس خبر داد این هیئت اعلام کرد دادگاه عوفر رژیم اشغالگر، راید محمد بدوان اسیر 57 ساله از اهالی روستای بدو در شمال غربی شهر قدس اشغالی را به 18 سال حبس و جریمه مالی نیم میلیون شیکلی محکوم کرده است.

بر اساس گزارش فلسطین الیوم، هیئت امور اسیران و آزادگان فلسطینی در بیانیه خود آورده است بدوان از 2015/08/06 در زندان‌های رژیم اشغالگر به سر می‌برد و از آن زمان، 56 جلسه محاکمه را پشت سر گذاشته که از بیماری‌های مختلف رنج می‌برد، علاوه بر آنکه از لحظه بازداشت، رنج اصابت بیش از 10 گلوله صهیونیست‌ها را هم تحمل می‌کند.

در این بیانیه آمده است بدوان در نزدیکی سنجل در شمال رام الله بازداشت شده بود و نظامیان رژیم اشغالگر، 12 گلوله به سمت خودروی وی شلیک کردند که همگی گلوله‌ها به وی اصابت کرد.

این بیانیه افزود اسیر فلسطینی به اتاق مراقبت‌های ویژه در بیمارستان شعاری تسیدک منتقل شد و اشغالگران شش گلوله را از بدن وی خارج کرده و شش گلوله دیگر را در بخش‌های مختلف بدنش همچون گردن و سر و سینه و دست و پشت باقی گذاشتند. این اسیر فلسطینی از بیماری‌های مزمنی همچون قلبی و فشار خون و قند خون رنج می‌برد. این اسیر فلسطینی در زندان عوفر دوران اسارت خود را طی می‌کند.

مقدمه‌چینی برای سفر هیئت کمیته انتخابات تشکیلات خودگردان به غزه

یک رسانه عربی از تدابیری برای رسیدن هیئت کمیته انتخابات مرکزی به ریاست حنا ناصر به نوار غزه خبر داد.

روزنامه القدس العربی نوشت تدابیر و اقدامات برای رسیدن هیئتی از کمیته انتخابات فلسطین به ریاست حنا ناصر به نوار غزه در عمل آغاز شده و طرف‌های ذیربط در حال حاضر برای صدور مجوزهای لازم در خصوص انتقال این هیئت از کرانه باختری به نوار غزه فعالیت می‌کنند.

همچنین تدابیری قبلا از سوی این کمیته با رهبران گروه‌های فلسطینی به ویژه جنبش حماس برای توافق درباره تدارک برای برگزاری نشست‌هایی صورت گرفته که قرار است رئیس این کمیته هنگام ورود به نوار غزه با رهبران گروه‌های فلسطینی و نیز موسسات جامعه مدنی و طرف‌های مستقل برگزار کند،‌هدف از این دیدارها، بررسی موضوع برگزاری انتخابات فلسطین است که اولا بر اساس مامور شدن نامزدی از سوی رئیس تشکیلات آغاز شود و ثانیا انتخابات دیگر هم برگزار شود.

هنوز زمان نهایی برای رسیدن هیئت کمیته انتخابات فلسطین مشخص نشده و در انتظار صدور مجوزهای لازم است، ولی پیش‌بینی‌ها نشان می‌دهد که این سفر در خلال هفته آتی انجام شود.

ابومازن رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین، حنا ناصر رئیس کمیته مرکزی انتخابات فلسطین را مامور ازسرگیری تماس‌ها به شکل فوری با گروه‌ها و تشکل‌ها و همه طرف‌های ذیربط به منظور آماده سازی برای برگزاری انتخابات پارلمانی کرده است. ابومازن تاکید کرده است که انتخابات ریاست تشکیلات خودگردان باید پس از این تماس‌ها طی چند ماه آینده بر اساس قوانین و مقررات جاری برگزار شود.

اظهارات ابومازن در پی نشست‌هایی که به ریاست ابومازن برگزار شد، مطرح شده است که آخرین نشست فراگیر شامگاه یکشنبه هفته جاری برگزار شد که طی آن کمیته اجرایی سازمان آزادیبخش فلسطین(ساف) و کمیته مرکزی جنبش فتح و دبیران گروه‌ها موضوع انتخابات را بررسی کردند. ابومازن در آن نشست گفته بود ما کاملا بر برگزاری انتخابات در کرانه باختری و نوار غزه و قدس اصرار داریم.

در نشست‌هایی که برگزار شد، دو کمیته یکی از سوی کمیته اجرایی سازمان آزادیخش و دیگری از سوی کمیته مرکزی جنبش فتح برای پیگیری پرونده انتخابات و دنبال کردن آن با طرف‌های ذیربط تشکیل شد، ولی با وجود آمادگی‌هایی که کمیته انتخابات انجام می‌دهد، فرصت موفقیت ماموریت آن در نوار غزه در سایه اختلافات موجود میان جنبش‌های فتح و حماس درباره شیوه و نحوه برگزاری انتخابات بسیار ناچیز است، زیرا از یک سو جنبش فتح خواستار برگزاری مرحله‌ای انتخابات است و اینکه ابتدا انتخابات مجلس قانونگذاری برگزار شود تا هیچ خلاء قانونی ایجاد نشود، در حالی که جنبش حماس خواهان برگزاری همزمان انتخابات ریاست تشکیلات خودگردان و مجلس قانونگذاری است.

به نوشته القدس العربی، حازم قاسم سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین(حماس) از ابومازن خواسته است موافقت خود را با ابتکار اخیر هشت گروه فلسطینی درباره آشتی اعلام کند، چرا که از نظر حماس، این ابتکار زمینه مناسبی برای فرام کردن فضاهای انتخابات ریاست و مجلس قانونگذاری به صورت همزمان و توافق درباره زمان برگزاری انتخابات مجلس(شورا) ملی به شمار می‌رود. سخنگوی حماس افزود این موردی است که در تفاهمات آشتی درباره آن توافق به دست آمده است.

بیش از دو هفته قبل بود که هشت گروه فلسطینی در نوار غزه ابتکاری را با هدف پایان یافتن شکاف و دودستگی و تحقق آشتی داخلی ارائه کردند، این ابتکار به جنبش‌های فتح و حماس ارائه شد که تنها جنبش حماس با آن موافقت کرده است.

سخنگوی حماس در این زمینه گفت موضع حماس در قبال انتخابات، واضح و صریح و مثبت است و آمادگی خود را برای ورود در روند انتخابات از همان لحظه نخست تصمیم رئیس (ابومازن)اعلام کرده است.

وی افزود جنبش حماس بر اساس مسئولیت ملی خود و علاقه‌مندی به منافع عالی ملی، برای انجام هر آنچه برای موفق برگزار شدن انتخابات لازم است، آمادگی دارد .

روزنامه القدس العربی نوشت شکاف میان نوار غزه و کرانه باختری و ادامه اختلافات میان جنبش‌های فتح و حماس از مهمترین مواردی است که مانع برگزاری یکپارچه انتخابات شده است و برگزاری انتخابات به تحقق وحدت ملی نیاز دارد.

انتهای پیام/تبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ