پیشنهاد هیجان انگیز !!!!!!!!!!!!

فعالیت انجمن مهرانه، کارآفرینی اجتماعی است


زنجان- ایرنا- مدیرعامل انجمن خیریه حمایت از بیماران مبتلا به سرطان استان زنجان (مهرانه)، گفت: فعالیت این انجمن، کارآفرینی اجتماعی است زیرا مدیریت آن توسط خیران صورت گرفته و انتظار ندارند که دولت برای آن‌ها کاری انجام دهد.

تبليغ

اصغر وثوق روز چهارشنبه در نشست هم‌اندیشی زنان کارآفرین استان زنجان افزود: فعالیت‌های اجتماعی صورت‌گرفته در مهرانه، همتا و مشابهی در دنیا نداشته و مهرانه به حدی از قدرت و توانمندی رسیده که در دنیا می‌تواند الگو باشد.

وی با بیان اینکه مهرانه ۲۰۰ هزار نفر خیّر شناسنامه‌دار دارد، اظهار داشت: یک هزار و ۲۹۰ نفر در مهرانه فعالیت می‌کنند که فقط ۹۰ نفر پول دریافت می‌کنند و فعالیت سایر اعضا به صورت خیّری است و این یعنی کارآفرینی اجتماعی توسط مردم در این انجمن صورت گرفته است.

وثوق تصریح کرد: اگر دولتی‌ها مهرانه را الگوی خود قرار دهند بسیاری از مشکلات حل خواهد شد.

مدیرعامل انجمن مهرانه با بیان اینکه این انجمن، یک کلینیک مشابه کلینیک‌های دولتی ایجاد کرده است، گفت: اما کلینیک مهرانه، تفاوت‌هایی با دولتی‌ها دارد که مهرانه را الگو معرفی کرده است.

وی خاطرنشان کرد: کلینیک‌های دولتی از ردیف اعتبارات دولتی بهره‌مند بوده، از بیماران هزینه دریافت کرده، به بازار بدهکار بوده و از بیمه‌ها نیز پول دریافت می‌کنند.

وثوق تصریح کرد: در حالی که سه مورد از این‌ها یعنی بودجه دولتی، دریافت هزینه از بیمار و بدهکاری به بازار در کلینیک مهرانه وجود نداشته و فقط مبلغی از بیمه‌ها دریافت می‌شود و بقیه امور با مدیریت خیران صورت می‌گیرد.

مدیر انجمن زنان کارآفرین استان زنجان نیز گفت: سال گذشته، سه نمایشگاه برای معرفی توانمندی زنان کارآفرین استان برگزار شد.

زهرا فتحی اظهار داشت: انجمن زنان کارآفرین استان، فعالیت‌های بسیار خوبی انجام داده ولی برای عملکرد بهتر و تقویت انجام امور نیاز به حضور و مشارکت زنان کارآفرین است.

وی خاطرنشان کرد: بانوان فعالی در عرصه‌های مختلف ورزش، صنعت، کشاورزی و تعاون، عضو انجمن زنان کارآفرین استان هستند و هر کدام در حوزه خود تلاش‌های فراوانی می‌کنند.

۹۵۵۶/۶۰۸۵تبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ