1503 آسیب‌دیده سیستان و بلوچستان امدادرسانی شدند


زاهدان- ایرنا- مدیرعامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان گفت: هزار و 503 آسیب‌دیده سیلاب اخیر در جنوب این استان از چهارم تا 16 مهر توسط نیروهای هلال احمر امدادرسانی شدند.

تبليغ

رسول راشکی روز چهارشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: سیل‌زدگان ۱۰۰ روستای ۹ شهرستان سیستان و بلوچستان توسط ۴۴۷ نیروی هلال احمر این استان امدادرسانی شدند.

وی افزود: عملیات امدادرسانی به سیل‌زدگان جنوب سیستان و بلوچستان توسط ۷۰ خودروی هلال احمر انجام شد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان بیان کرد: تاکنون ۱۹۱ خانوار سیل‌زده در جنوب این استان اسکان اضطراری داده شدند.

وی توزیع ۱۴۷ دستگاه چادر امدادی، ۲۳۷ تخته موکت، ۵۸۴ تخته پتو، ۲۸۰ بسته غذایی، ۹۵۷ قوطی کنسرو و ۲۰۲ کیلوگرم نایلون را از جمله مهمترین اقلام توزیع شده بین سیل‌زدگان جنوب سیستان و بلوچستان عنوان کرد.

راشکی تاکید کرد: امدادرسانی در پنج شهرستان سراوان، فنوج، سیب و سوران و مهرستان به پایان رسیده و با توجه به وضعیت آسیب‌دیدگان سایر شهرستان‌های سرباز، خاش، نیکشهر، کنارک و ایرانشهر امدادرسانی در این مناطق همچنان تداوم دارد.

به گزارش ایرنا بارندگی‌های رگباری و شدید از سوم تا ۱۴ مهر مناطق مرکزی و جنوب سیستان و بلوچستان را فرا گرفت به طوریکه برای نخستین بار بعد از چندین سال بیشترین بارندگی مهر با ۱۲۵ میلی متر از توابع سرباز گزارش شد.

براثر بارندگی‌های این مدت علاوه بر بسته شدن برخی از مسیرهای ارتباطی در جنوب سیستان و بلوچستان،منازل شماری از مردم منطقه دچار آبگرفتی شد.

۷۳۱۶**۳۲۱۳تبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ