اینستاگرام

موکب «خادمین اربعین حسینی» کانون‌های مساجد در مهران افتتاح می‌شود


مدیر ستاد کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان ایلام از افتتاح رسمی موکب خادمین اربعین حسینی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد در میدان اربعین پایانه مرزی مهران خبر داد.

تبليغ

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام و المسلمین «علی چراغی‌پور» با بیان این مطلب، اظهار کرد: این موکب روز یکشنبه هفته آینده با حضور حجت‌الاسلام دکتر ارزانی، ریاست ستاد عالی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد کشور در پایانه مرزی مهران افتتاح می‌شود.

مدیر ستاد کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان ایلام با بیان اینکه موکب خادمین اربعین حسینی به ‌منظور ارائه خدمات فرهنگی به زوار اربعین حسینی در مرز مهران دایر می‌شود، اضافه کرد: برگزاری مراسمات دینی و مذهبی، زیارت عاشورای و زیارت اربعین، پاسخگویی به مسائل شرعی، توزیع بسته‌های فرهنگی، اقامه نماز جماعت با حضور زوار اربعین حسینی و برپایی نمایشگاه فرهنگی و مذهبی، از جمله خدمات فرهنگی این موکب خواهد بود.

وی یادآور شد: علاوه بر ارائه خدمات فرهنگ به زوار در محل این موکب، خدمات پذیرایی و اسکان نیز به زوار اربعین حسینی ارائه می‌شود و تلاش می‌شود با همکاری کانون‌های مساجد و جمع‌آوری کمک‌های مردمی به زائرین اربعین خدمات‌رسانی شود.

چراغی‌پور تصریح کرد: خدمات فرهنگی این موکب مختص به ایام اربعین حسینی نبوده و تلاش می‌شود با توجه به اینکه این موکب در نزدیک‌ترین فاصله با پایانه مرزی مهران در مسیر تردد زوار قرار دارد در طول سال نیز خدمات فرهنگی این موکب به زوار ارائه شود.

وی با بیان اینکه در ایام اربعین حسینی 75 کانون فرهنگی و هنری در مسیرهای منتهی به مرز مهران در امر خدمات‌رسانی به زوار فعالیت خواهند داشت، عنوان کرد: موکب کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان ایلام در مسجد اربعین شهر ایلام نیز با اجرای برنامه‌های فرهنگی در خدمت زوار اربعین حسینی خواهد بود.

انتهای پیامتبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ